Monopol na zbawienie

Darmowe dodatki Edytuj książkę
religia
religia
Florence

Gra toczy się o najwyższą stawkę! W swojej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. "Monopol na zbawienie" to książka połączona z wirtualną grą planszową dostępną na www.znak.com.pl/monopolnazbawienie. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej. Książka odpowiada zarówno na...

Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej - np. dlaczego pościć w piątek i czemu Kościół nie lubi wróżek, jak i tych, którzy są na wyższym poziomie wtajemniczenia. Dla nich będą interesujące rozważania o jałmużnie, wpływie kościelnej formacji na tembr głosu księży czy godzeniu zła w świecie z Bożą dobrocią. Możemy sprawdzić swoją religijną wiedzę, a także zastanowić się nad rzeczami, o których wcześniej nie mieliśmy okazji pomyśleć.

Hołownia odkurza zapomnianych świętych, którzy mogą nam towarzyszyć i wspierać nas w grze o zbawienie, pokazuje, jak dziś można przestrzegać 10 przykazań lub je łamać. Książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek związanych mniej lub bardziej z religią i Kościołem, obficie czerpie zarówno z popkultury, jak i z klasyków duchowości. Zapraszamy do gry!

źródło opisu: www.znak.com

źródło okładki: www.znak.com

Pozycja warta uwagi. Mnie szczególnie zaciekawiła środkowa część, która opisuje różne interesujące, czasem kontrowersyjne tematy związane z kościołem. Niestety pierwsza część, czyli wędrówka poprzez życiorysy świętych, okazała się ponad moje siły :)

Robert | 2017-05-26

Niewielu ludzi tak ciekawie i przystępnie pisze o współczesnym kościele katolickim jak Szymon Hołownia. Ten "święty kościół grzesznych ludzi" przeżywa od lat kryzys i ma coraz mniej zwolenników. Ta książka pokazuje jednak jego dobrą stronę i powinna zainteresować tych, którzy mają kryzys wiary/przynależności do kościoła, ale także tych którzy bez rzetelnej wiedzy kościół krytykują, bazując na powszechnie powtarzanych opiniach. Gdyby kościół wyglądał tak jak pisze autor, a jego wyznawcy byli by tacy jak on sam, religia chrześcijańska miałaby się znacznie lepiej w trudnej dla niej dziś sytuacji.

Lawenda0218 | 2017-04-10

Rewelacyjna książka!!!!gorąco polecam!

Magdalena | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Zawsze miałam problem z książkami religijnymi. Budziły moją ciekawość, z zainteresowaniem je czytałam, lecz potem miałam problem z ich oceną. Przeważnie z uwagą czytałam je od strony pierwszej do ostatniej, lecz często trafiałam też na tekst, który mnie zanudzał.

"Monopol na zbawienie" to czwarta książką autorstwa Szymona Hołowni, którą poznałam. Pierwszą była książka "Ludzie na walizkach", która była zbiorem wywiadów z osobami, które w swoim życiu cierpiały (Szymon Hołownia miał też program o takim tytule na religia.tv, jak dobrze pamiętam). Drugą zaś "Bóg, kasa i rock'n'roll", którą napisał wspólnie z Marcinem Prokopem. Trzecią "Kościół dla średnio zaawansowanych". Każda z nich jest całkiem inna. Przy "Ludziach na walizkach" zastanawiamy się nad sensem cierpienia, bólu, ale i sensem życia. "Bóg, kasa i roc'n'roll" jest niby opowieścią o Bogu i wierze, choć tak naprawdę widzi się w niej rozmową dwójki przyjaciół na tematy poważne, ludzi inteligentnych, którzy potrafią ze sobą...

Maciek | 2017-01-03

jak zawsze pan szymon na poziomie

Robert Urbanowski | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Naprawdę dobra książka, nie mogę zacząć inaczej. Osobiście mocno mnie poruszyła na moim etapie życia i wiary. Jest dla mnie jak odgrzewany na patelni stary pączek, który jeszcze przed chwilą był czerstwy a teraz jemy go ze smakiem jakby dopiero co ciepły trafił w nasze ręce z cukierni. Tak podgrzewa, jakość wiary Szymon Hołownia zgrabnie ubierając to w bardziej przystępne niż "z ambony" słownictwo i dzieląc na krótkie przypowiastki, dzięki czemu tego książkowego pączka pochłania się dużo bardziej smakowicie. Dojrzalsze duchowo osoby też mają tu czego szukać, nawet jeśli będzie to tylko kilka ciekawych anegdoty, czy chęć zobaczenia jak na to wszystko patrz teraz niedoszły zakonnik, jednak stale i aktywnie uczestniczący w życiu i ewangelizacji kościoła. Ps. No i do tego gra! Czytając zresztą tą książkę z bardzo miłym zaskoczeniem dowiedziałem się iż Pan Hołownia również jest miłośnikiem gier strategicznych, a za wymienienie przy innej okazji „Warlords” tym bardziej!

kumiko989 | 2016-09-26

Książkę męczyła naprawdę długo.Pomimo tego,że jestem katoliczką i temat jest dla mnie interesujący,to ta książka nie powaliła mnie ani trochę. Bardziej wiedza jaką posiada Szymon Hołownia.Bardzo imponujące.Prawdziwy mózg w naszym kościele.Podczas czytania oczywiście zdarzały się punkty,które były interesujące.Cieszę się także z dodatkowych informacji o których nie miałam pojęcia,jednak na pewno nie będzie to książka do której powrócę.

martolina | 2016-06-05
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

bardzo pozytywny opis 10 przykazań dla naszych współczesnych czasów, super
niestety ostatnia część, czyli odpowiedź na pytania fundamentalne jest moralizatorska i ogólnikowa, szkoda :(

MarcinKaczmarczyk | 2016-06-01
Przeczytana: 05 lipca 2015

Mimo tego że czasami poczucie humoru autora chyba najbardziej śmieszy jego samego, to książka przystępna. Miejscami irytująca, miejscami zabawna a bywa i teologicznie poważna. Przyprawiona nutką moralizatorstwa i wiedzy religijno-historycznej daje przez siebie bezboleśnie przepłynąć. Choć zdecydowanie bardziej wolę "24h chrześcijaństwa...", to Monopol na zbawienie i tak jest zdecydowanie górną półką w tej tematyce.

Polecam :-)

jocisko | 2016-03-26

Czytałam sto lat temu, nie pamiętam nic z tej książki, nie kojarzę, a inne książki tego autora jak najbardziej. Wniosek? Wodolejstwo.