Biały Kieł. White Fang

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl
1 117
White Fang
LubimyCzytać

Dwujęzyczna adaptacja powieści "White Fang / Biały Kieł" Jacka Londona to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów powieści, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średniozaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji książki mogą z niej korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający...

Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średniozaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji książki mogą z niej korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.

Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.

źródło opisu: Opis od wydawcy

źródło okładki: Skan własny

Miłośnik | 2019-07-19

Wspaniale napisana historia sponiewieranego przez całe swoje nieszczęsne życie, aż do momentu, w którym został z tego nieszczęścia uratowany. Książka napisana bardzo prostym, lecz perfekcyjnym językiem, opisy zachowań głównego bohatera są świetne, tak samo, jak cała fabuła książki. Jest to jak dla mnie lektura, której się nie zapomina i nie jednokrotnie się do niej wraca.

Moja ocena to 10/10, Ponieważ jest to mój ulubiony gatunek i jest to nietuzinkowa książka, która nie została napisana na fali przyrastającej popularności tematu, który w tej książce został ujęty, czyli wilki, ponieważ nic innego z tej książki nie zostało jeszcze powielone.

arturg | 2019-07-16

Jak dla mnie niedościgniona klasyka.

Justitia | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

Moje drugie spotkanie z Londonem i drugi raz jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się historii dla dzieci, napisanej językiem dla dzieci. Tymczasem styl autora mnie oczarował! Biały Kieł został obdarzony przez autora wieloma uczuciami ludzkimi, dlatego jego obserwacje otaczającego świata są tak ciekawe. Zagłębiamy się w zwierzęcą psychikę, która okazuje się fascynująca. Różne relacje człowiek - zwierzę ukazane przez autora skłaniają do przemyśleń. Sama historia jest dosyć prosta, ale właśnie te niezwykłe opisy i sposób rozumienia świata przez wilka mnie zachwyciły. Uniwersalna historia, dobra dla dużych i małych.

WiTdonWiTo | 2019-06-16
Przeczytana: 1988 rok

Oj, zaczytywałem się swego czasu w książkach Jacka Londona i Jamesa Olivera Curwooda. Szkoda, że obaj tak szybko odeszli. Oprócz przygody ich książki dawały wskazówki o których warto i dziś pamiętać. Takie jak ta aby zawsze zjeść coś zanim wyruszymy z domu bo później już może nie być okazji. Albo żeby nie narzekać, że jest zimno i niewygodnie. Już nie pamiętam kim jako dziecko chciałem być najpierw czy traperem jak w książkach wyżej wymienionych autorów a później pod wpływem takich książek jak „Wyspa skarbów”, „Robinson Crusoe” czy „Wyspa Robinsona” marynarzem. Czy też najpierw marynarzem a później traperem?

Johnny_Malini | 2019-02-26
Przeczytana: 19 lutego 2019

„Biały Kieł’ to taka książka drogi w wydaniu zwierzęcym – tytułowy wilk przenosi się z jednego miejsca do drugiego i na każdym etapie uczy się, przyswaja sobie coraz to nowe prawa rządzące otaczającym go światem, zwłaszcza ludzkim, 'boskim' w jego umyśle.
Jego rozwój jest szybki i imponujący, choć los go nie oszczędza, a może właśnie dlatego – psy go odtrącają czując w nim wilka, ludzie wykorzystują jego naturalną siłę i tylko podsycają jego agresję, a na powrót do dziczy jest za późno bo więzi go już ta nić łączności z ludźmi.
W pewnym momencie swojej historii, trafiając w niewłaściwe ręce, wręcz się uwstecznia, staje się istną maszyną do zabijania, i właśnie wtedy zacząłem się zastanawiać czy to jest na pewno Biały Kieł? Bo kłóciło się to z moim jego wyobrażeniem, z obrazem z dzieciństwa, kiedy kojarzył mi się przede wszystkim z oddaniem i lojalnością, odwagą i przyjaźnią.
I trzy czwarte książki tak właśnie wygląda – rozwój Białego Kła ale w stronę siły i agresji, przeżycia, a...

Book-erka | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

„(…) Mózg jego pracował niby we mgle, jednakże wnioski stawiał równie zdecydowanie i ostro jak mózg ludzki. Posiadał metodę przyjmowania rzeczy takimi, jakie są, bez pytania, dlaczego i po co. Było to właściwie studium klasyfikacji. Nie zatruwało mu nigdy życia zagadnienie: czemu coś zaszło?. Wystarczy pojąć, jak zachodzi. Toteż uderzywszy kilkakrotnie nosem o ścianę, przyjął do wiadomości, że nie potrafi znikać w ścianach”

I tak oto, tytułowy Biały Kieł, wilcze szczenię, o domieszce psiej krwi, poznaje świat. Świat pełen niebezpieczeństw, świat podziałów na mocnych i słabych, świat, w którym życie przeplata się ze śmiercią. Dzień w dzień, wciąż od nowa: ktoś życie wygrywa, ktoś odchodzi pokonany. Takie jest prawo natury. Biały Kieł wzrasta, uczy się, potężnieje – i my czytelnicy jesteśmy świadkami tej stopniowej zmiany z nieporadnego, aczkolwiek ciekawskiego wilczka, w pełnokrwistego samca, który nie zna litości, który walczy zawsze zaciekle i do samego końca. Niektórzy powiedzą:...

DalekiOdŚwitu | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

"Biały Kieł" - kolejna z powieści Londona traktująca o psie. A właściwie o wilku. Ale czy na pewno? Oczyma Białego Kła widzimy ludzi. Ludzi, którzy przeważnie traktują zwierzę w podły i okrutny sposób. Wilk na skutek takiego traktowania od szczenięcych lat staje się bestią. Ale nie wszyscy ludzie są źli. To powieść przede wszystkim o więzi i uczuciach do jakich zdolne jest zwierzę, o miłości, która potrafiła przezwyciężyć nieufność, dzikość i narosłe w Białym Kle pokłady agresji.

Whiro | 2018-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Druga z rzędu przeczytana książka, w której pojawia się motyw “gorączki złota”. Z tym, że głównym bohaterem tym razem jest wilk. Gorzka, surowa, brutalna, choć i naiwna powieść. Na szczęście kończy się optymistycznie.

Zofia | 2018-12-09

Bardzo ciekawa wzruszająca opowieść. Gdy przeczytałam książkę doszłam do wniosku, że Książka jest 1000 razy lepsza niż jej ekranizacja.

Hefajstosek | 2018-11-30
Przeczytana: lipiec 2001

Bardzo ciekawa historia,wzruszająca,pełna przygód,napisana w świetnym stylu.

Każda strona,to opowieśc o wielkiej przyjaźni człowieka i jego "czworonożnego najlepszego przyjaciela".