Chinese Hunting

Wydawnictwo: My Book
LubimyCzytać

The story reminds a Hong Kong action movie. It starts from a Chinese policeman coming to Prague, Czech Republic, to arrest an international Russian hitman, Kalina. He meets an Interpol agent, who tries to catch a Japanese terrorist. Complications make them co-operate, recruiting into that team the Chinese policeman's partner, ex-hacker, who stayed in China. Travelling all over Europe the couple discovers the Japanese's plans and learn that arresting him would be only a part of success - first they have to stop him.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!