Kości czasu

Wydawnictwo: Solaris
838995141X

Na Hawajach międzynarodowa korporacja buduje wielopokoleniowy statek kosmiczny, który poniesie człowieka w gwiazdy. Korporacja nagminnie łamie prawo, prowadzi nielegalne eksperymenty nano. Jedyną szansą na powodzenie projektu wydaje się tunel czasoprzestrzenny, niestety prace utknęły w martwym punkcie. Tymczasem dyskryminowani Hawajczycy realizują swój własny projekt międzygwiezdnego lotu, będący ziszczeniem ich marzeń o odzyskaniu utraconego Edenu. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

Agnieszka | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Słabiutkie. Za długie o 200 stron. Naiwności w opisie polityki korporacji wręcz rażące. Pod względem przewidywania przyszłości anachroniczne nawet dla laika- rzuca się w oczy zwłaszcza brak telefonów komórkowych i Sieć pisana właśnie tak, przez duże S, niepowszednia i niezwykła, taka, jaką mogła wydawać się nam w 1996 roku – w tej wadzie jest akurat pewien urok.
Pomysły są fajne. Choć każdemu, kto przez to przebrnął i kogo poruszył pomysł metawszechświata serdecznie polecam Egana Stan Wyczerpania.
Ale największą wada to monotonność. Nie wynikająca z akcji, której jest sporo, tylko z języka, z tym samym natężeniem emocji, takimi samym dokładnym zdaniami autorka opisuje strzelaninę i jedzenie klusek. Perfekcyjnie przynudza.
4 gwiazdki bo to jednak próba zmierzenia się z ciekawymi pomysłami, bo zaglądałam do sieci, żeby sprawdzić niektóre rzeczy, bo opisy „starożytnych” Hawajów zaostrzały apetyt na więcej.

ukyo | 2010-10-07
Przeczytana: sierpień 2008

Kilka niezłych pomysłów utknęło w marazmie całości. Ponadto uważam, iż autorka popełniła zbyt duże i poplątane przeskoki czasowe w wątkach fabularnych, przez co "Kości czasu" stają się miejscami ciężkostrawne. Książka nie zachwyca, ale jak ktoś chce poczytać o Hawajach, technologii i korporacjach to w sumie można, jeśli nie ma się niczego lepszego pod ręką. Ale moim zdaniem rzecz co najwyżej średnia.

Miroslaw Kowalski | 2012-11-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 13 listopada 2012

Bardzo dobra powieść, chyba nieco niedoceniona. Ciekawa wizja niedalekiej przyszłości, choć od momentu kiedy książka powstała kilka rzeczy pobiegło nieco innym torem niż wyobrażała sobie autorka. Ciekawe, głębokie postaci, wielopłaszczyznowa fabuła. Polecam i sięgam po kolejne części.

Yabuza | 2016-11-05
Katarzyna Sidor | 2015-05-29