Mózg, umysł, świadomość

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura faktu
LubimyCzytać

Jeszcze w XVII w. angielski filozof Henry More porównywał zawartość ludzkiej głowy do miski twarogu. W pewnym sensie trudno mu się dziwić. Mózg nie prezentuje się zbyt okazale w porównaniu np. z sercem, które przez stulecia uważano za siedlisko duszy. Dziś jednak wiemy, że to właśnie on odpowiada za nasze myśli, emocje, wspomnienia, wyobraźnię - ba, nawet za narkotyczne wizje i obcowanie z duchami zmarłych. A im lepiej poznajemy działanie mózgu, tym bliżej jesteśmy odpowiedzi na odwieczne pytanie: co tak naprawdę czyni nas ludźmi? Czytając tę książkę dowiesz się m.in.:- którą część mózgu jako pierwszą będzie można zastąpić komputerem, - czy moglibyśmy w ogóle zrezygnować ze snu (i dobrze się z tym czuć), - czym różnią się "szare komórki" nastolatka od tych u dorosłego człowieka, - w której części ciała może znajdować się to, co nazywamy osobowością, - czy istnieją legalne dopalacze zwiększające koncentrację czy poprawiające pamięć, - i dlaczego dopiero niedawno uczeni odkryli, że myślimy nie tylko za pomocą neuronów.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!