Mroczna Wieża II: Powołanie Trójki. Wydanie 2

Wydawnictwo: Albatros
LubimyCzytać

Po konfrontacji z człowiekiem w czerni Roland budzi się na brzegu Morza Zachodniego, gdzie odnajduje drzwi - wrota czasowe umożliwiające mu przeniknięcie do Ameryki drugiej połowy XX wieku. W Nowym Jorku spotyka troje wybranych: młodego Eddie Deana, piękną Odettę Holmes i Jacka Morta, seryjnego zabójcę. Wraz z nimi powraca do swojego świata. W krucjacie przeciwko siłom zła zyskuje nowych sprzymierzeńców, którzy pomogą mu w misji rozwikłania tajemnicy Mrocznej Wieży.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Jakub | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Druga część historii nie zawodzi. Jak dla mnie wyszło super. Wydaje się bardziej mroczna, mocniej popaprana i wyrzuca bohaterów na krawędzie życia, miłości oraz śmierci. Polubiłem postać Rolanda (bo nawet przeklęty może kochać...), ale również jego kompanów którzy dołączyli w drugim tomie. Każde z trójki daje czytelnikowi ciekawą i niejednoznaczną postać do poznania.

W tej opowieści wiele się dzieje, więc i splot wydarzeń bywa zakręcony, ale to podtrzymuje napięcie i zachęca do poszerzonej lektury. Dużo Ameryki w Ameryce Kinga, autor używa barwnych i szczegółowych obrazów, symboli oraz porównań. Bierze je ze znanego sobie świata i wplata w historię rewolwerowca.

Dałem 8 na 10 gwiazdek, bo mi się zwyczajnie bardzo podoba ta książka i na pewno sięgnę po dalsze tomy. Doceniam tutaj narrację i gawędziarski styl autora. Doceniam za oryginalność i umiejętne połączenie westernu, horroru i fantasy. Naprawdę ciekawa opowieść, którą chce się czytać.

Tojaczytam | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Wiedziałem, że należy dać szansę tej opowieści. Pierwsza część spowodowała pewne wahania, czy warto, ale ostatecznie postanowiłem dać szansę. I dobrze. Poczułem się jak za dawnych lat, kiedy zaczytywałem się w Kingu. Jest groza, perfekcyjne, jak to u niego, budowanie postaci, tajemniczość i wciągająca fabuła. Do przeczytania!

Piotr | 2019-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Druga część serii jest zdecydowanie bardziej urozmaicona. Zajęło mi trochę czasu wciągnięcie się w akcję, ale autor nagrodził tę nudniejszą część. Końcówka pierwszej historii oraz napięcie związane z trzecią - bardzo satysfakcjonujące.

Zabieram się niedługo za kolejne tomy.

BartłomiejNieBartosz | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Dużo lepsza od poprzedniczki. Tym razem rewolwerowiec kilkukrotnie zawita do świata przypominającego nasz. Który będzie mu się jawił jako zupełnie odrealnione miejsce, tak inne od jego wymiaru. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem, będzie próbował stworzyć drużynę, z którą dotrze do Mrocznej Wieży.
Autor, jak zwykle zaskakuje nas swoją wyjątkową wyobraźnią i nieprzewidywalnymi zwrotami akcji.

Stephen King ma niesamowity dar ciekawego opisywania otoczenia i sytuacji, które nie wnoszą nic do fabuły, ale bardzo ubarwiają powieść. Budują klimat i bardzo mocno wpływają na wyobraźnię czytelnika. Każda postać pojawiająca się nawet na chwilkę ma swoją historię, motywacje i osobowość.
W książce mamy okazję wielokrotnie przyglądać się tym samym wydarzeniom z różnych perspektyw, i tutaj chylę głowy przed autorem, za każdym razem ich opis wygląda inaczej. Ba, mało tego, każdy bohater bazując na swojej perspektywie wyciąga różne wnioski.

POLECAM!

Karolina | 2018-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Czy troje to już tłok?

Akcja powieści rozpoczyna się na plaży Morza Zachodniego, niecałe siedem godzin po ostatnich wydarzeniach z poprzedniego tomu. Roland znajduje się w dosyć niewesołej sytuacji, a to dopiero początek wątpliwej jakości niespodzianek. Bohater odnajduje troje drzwi, za którymi ma poznać (bardzo wnikliwie) osoby, które pomogą mu dotrzeć do upragnionej Wieży. Narkoman, schizofreniczka, morderca - Rolandowi można tylko pogratulować szczęścia co do nawiązywania nowych znajomości.
Jak potoczą się losy tej postrzelonej ekipy? Sprawdźcie sami.

W ogólnym rozrachunku, książkę mogę jak najbardziej polecić. Zapewniam, że nie będziecie się nudzić u boku rewolwerowca Rolanda, bo akcja naprawdę się rozkręca, a Wieża jest coraz bliżej. Jeśli macie już za sobą pierwszy tom z cyklu "Mrocznej Wieży", to najprawdopodobniej ziarenko ciekawości zostało już zasiane. Nie odkładajcie rozpoczętej (lub zupełnie nowej) przygody na później i sięgnijcie po "Powołanie trójki"....

Miroslaw Kowalski | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 marca 2018

No dobrze, idąc za radą autora, sięgnąłem po drugi tom 'bo tam dopiero zaczyna się ta historia' czy jakoś tak. I faktycznie, po dość bełkotliwym ni to wprowadzeniu ni to nie wiadomo czym, jakim była pierwsza część, w tomie trugim faktycznie zaczyna się jakaś historia, i od razu widać, że King zabiera się za pisanie monumentu, i na pewno nie będzie się z niczym śpieszyć. Fabułę Powołania trójki trudno nazwać inaczej niż zlepkiem połączonych ze sobą postaciami opowiadań, bo tytuł książki mówi w sumie wiele o zawartości, choć nie do końca. Mamy oto w książce 3 scenki wiążące się bezpośrednio lub pośrednio z klasycznym 'aby wyruszyć w drogę, należy zebrać drużynę', dość nietypową, ale jednak. Rzec można, książka-ekspozycja. Dobrze napisana, nie można narzekać na nudę, choć autor mocno ociera się tu o wodolejstwo. I jest nadzieja, że w trzecim tomie, w końcu zacznie się coś naprawdę dziać. Chętnie to sprawdzę :)

foksiu | 2018-03-15
Przeczytana: 10 marca 2018

Wciągnęła mnie dużo bardziej niż pierwsza część. Po następną sięgnę z pewnością. Cały czas ciekawi mnie co wydarzy się dalej... ;) Nie jestem super fanką Kinga (chyba że jego kinowe adaptacje), ani też super fanką gatunku fantasy/sf ale ta pozycja mnie zainteresowała.

Netti | 2018-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: wrzesień 2017

Nie czuję do końca klimatu tych książek. Ciekawi mnie co będzie dalej ale jak na razie nie na tyle aby sięgnąć po następne tomy. Zamiast pełnej historii są zdarzenia. Jedno zdarzenie na jeden tom.