Schopenhauer, Hamlet, Mefistofeles

Wydawnictwo: Wolne Lektury
LubimyCzytać

Scho­pen­hau­er, Ham­let, Me­fi­sto­fe­lesTrzy roz­pra­wy z hi­sto­rii na­tu­ral­nej pe­sy­mi­zmu Der den­ken­de Mensch fu­ehlt einen Kum­mer, der wohl gar Sit­te­nver­derb­nis wer­den kann, von we­lchem der Ge­dan­ken­lo­se nichts we­iss: na­em­lich Unzu­frie­den­he­it mit der Vor­se­hung, dłe den We­ltlauf im gan­zen re­giert, wenn er die Uebel ueber­schla­egt, die das men­schli­che...

Scho­pen­hau­er, Ham­let, Me­fi­sto­fe­lesTrzy roz­pra­wy
z hi­sto­rii na­tu­ral­nej pe­sy­mi­zmu
Der den­ken­de Mensch fu­ehlt einen Kum­mer, der wohl
Unzu­frie­den­he­it mit der Vor­se­hung, dłe den
We­ltlauf im gan­zen re­giert, wenn er die Uebel
ueber­schla­egt, die das men­schli­che Ge­schlecht so
sehr und, wie es sche­int, ohne Hof­f­nung eines
Bes­se­ren dru­ec­ken. [...\Friedrich PaulsenUr. 16 lipca 1846 w Langenhorn Zm. 14 sierpnia 1908 w Berlinie Najważniejsze dzieła: Einleitung in die Philosophie (1892), Schopenhauer, Hamlet, Mefistofeles (1900), Aus meinem Leben (1909, autobiografia). Filozof, przedstawiciel idealizmu niemieckiego. Był także wybitnym pedagogiem i pierwszym w Niemczech wykładowcą tej dziedziny. Do jego uczniów zaliczali się m. in. Edmund Husserl i Albert Schweitzer. Według świadectwa uczestników jego wykładów charakteryzowała go umiejętność przedstawiania skomplikowanych kwestii filozoficznych w języku unikającym niepotrzebnych komplikacji. Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!