Akslop

Wydawnictwo: Wolne Lektury
poezja
LubimyCzytać

Akslop Akslop, może to jakieś duńskie miasto  jestem tu przejazdem, co prawda na  nieco dłużej, bo ministrowie rolnictwa  usiedli na bańkach z mlekiem i zatarasowali  wszystkie szosy. zdążono mnie trochę rozwałkować  lokalnymi osobliwościami, jak Diwron  czy Cziweżór. kochałem tutejsze dziewczyny,  policja parę razy pogoniła mnie po  chodnikach. mieszkańcy są bardzo serdeczni,  namawiają,...

Akslop
Akslop, może to jakieś duńskie miasto  jestem tu przejazdem, co prawda na  nieco dłużej, bo ministrowie rolnictwa  usiedli na bańkach z mlekiem i zatarasowali  wszystkie szosy. zdążono mnie trochę rozwałkować  lokalnymi osobliwościami, jak Diwron  czy Cziweżór. kochałem tutejsze dziewczyny,  policja parę razy pogoniła mnie po  chodnikach. mieszkańcy są bardzo serdeczni,  namawiają, żebym został na dłużej. obiecuję  wam, gdziekolwiek się znajdę, zawsze pamiętać będę  Akslop.
[...\Miłosz BiedrzyckiUr. 1967 rok w Koprze w Słowenii Najważniejsze dzieła: * (,,Gwiazdka", 1993), OO (,,Dwa groszki", 1994), Pył/Łyp (1997), Słońce na asfalcie (2003), 69 (2006), wygrzebane (2007), Sofostrofa i inne wiersze (2007) Jeden z czołowych poetów tzw. pokolenia brulionu. Publikował m.in. w ?brulionie?, ?Frondzie? i ?Czasie kultury?. Wszystkie swoje wiersze udostępnia w sieci na autorskiej stronie. Tłumacz z języka słoweńskiego. Pseudonim: MLB. Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!