Krawędź żelaza, tom 2

Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ostří oceli
GeedieZ

Koniasz, jaki jest, każdy widzi. Zrobił w konia niejednego gorszego od siebie zbira i mordercę. Nie miał wyjścia. Biegnie w gonitwie, w której stawką jest życie. Na śniadanie rozbija parę łbów, na obiad pożera płatnego zabójcę, na kolację przetrąca oddział opancerzonych jeźdźców. A wolałby... poczytać. Jego mocodawca, Miroslav Žamboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata...

Nie miał wyjścia. Biegnie w gonitwie, w której stawką jest życie.

Jego mocodawca, Miroslav Žamboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata twardzieli, charakternych kobiet i typów spod ciemnej gwiazdy, w którym aż kipi od akcji, mordobicia i walk. Gdy my salwujemy się zamknięciem książki, Koniasz zszywa i liże odniesione rany.

W czwartej odsłonie swoich losów (po 2 tomach powieści "Na ostrzu noża" oraz 1 części "Krawędzi żelaza") – nadal poszukiwany żywy lub martwy.

Beata | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Kolejny tom opowiadań o Koniaszu – inteligentnym najemniku, beztroskim awanturniku, niezniszczalnym brzydkim wojowniku o łagodnym sercu. Doskonałe awanturnicze fantasy. W podobnym stylu i na takim samym – doskonałym – poziomie jak poprzednie tomy.
Podczas kolejnych przygód poznajemy fragmenty przeszłości Koniasza, które doprowadzają go, pośrednio, … do małżeństwa. Koniasz zakochany z wzajemnością? Ech… przeczytajcie sami, czy taki „zawodowy” samotny wilk da się pojmać w małżeńskie okowy?

słoneczko | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kolejne przygody Koniasza w stylu podobnym jak w części pierwszej.
Przygoda i relaks w dalszym ciągu gwarantowane.
Nie jest to może Sapkowski (Wiedźmin), czy Piekara (Inkwizytor - Mordimer Madderdin), ale pomysł na bohatera też dobry.
Każda historia ma swój urok.
Warte polecenia opowiadania to: „Pustynny skorpion” i „Koniec Wilka Samotnika”.
Kto polubił Koniasza ten się nie zawiedzie.
Ogółem książka dobra.

Michał Nosorowski | 2014-01-23
Przeczytana: 2012 rok

Przygody Koniasza czyta się szybko i zwinnie, to również cechy, którymi dysponuje nasz główny bohater. Chociaż znajdą się tacy, którym nie pasuje to, jak prędko bohater wylizuje się z poniesionych ran i staje znów do walki, to ja z przymrużeniem oka patrzyłem na tego typu sprawy. Już od pierwszej częśći przygód Koniasza podobał mi się styl jego walki i sposób jak autor wykazuje się widzą na temat nazw poszczególnych technik. Koniasz to taki twardziocha, który z determinacją brnie przed siebie. Ma swój honor i swoje zdanie. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma też dystans do swojej pokiereszowanej twarzy. Przyrównałbym go do Terminatora :-). Wszystkie części napisane są dobrze i fanów Wiedźmina raczej by do siebie przekonały. Przy czytaniu historii o Koniaszu nie ma mowy o nudzie. Zachęcam.

Czechożydek | 2017-05-25

Im dłużej czytam o Koniaszu tym bardziej tego bohatera lubię. Nie jest to zwykły zabijaka i najemnik - to bardzo inteligentny i mądry człowiek, który wskutek okoliczności losu musiał obrać taką a nie inną ścieżkę w życiu.
Nie powiem, zaśmiałam się ze dwa razy nad tym tomem. Žamboch był w formie, jak to pisał.
Polecam, ale lepiej zacząć od pierwszego tomu :)

bw38031 | 2019-02-18
Przeczytana: 08 lutego 2019

RECENZJA W 5 ZDANIACH:

Każda historia jest inna, każda trzyma w napięciu, w każdej Koniasz otrzymuje niemal śmiertelne rany i niemal w każdej cudem udaje mu się przeżyć. Mimo faktu, że niektóre z jego wyczynów fizycznych ( w szczególności kiedy uznajemy, że faktycznie bohater z biegiem opowiadań się starzeje i powinno być mu coraz trudniej), to i tak lektura jest świetną zabawą. Zamboch ma dar tworzenia ciekawych historii biorąc w obróbkę tematy, które inni autorzy być może uznaliby za "zbyt małe" lub "błahe". Jego wyczyny przypominają trochę wiedźmina... i tak samo fajnie byłoby go zobaczyć w akcji w filmie lub serialu! A Zamboh mógłby równie dobrze pisać scenariusze do filmów albo gier komputerowych, gdzie taki bohater jak Koniasz znakomicie by się odnalazł!

amadar1 | 2018-02-08
Przeczytana: 15 stycznia 2018

W tym tomie Koniasz jest trochę inny niż w poprzednich. Jeszcze najlepszy szermierz jakiego widziało cesarstwo, ale już coraz bardziej zmęczony. Już bardziej badacz niż awanturnik, bardziej biznesmen niż poszukiwacz przygód. Nie mag, ale naukowiec, który stara się widzieć i rozumieć. Ścigany przez wojsko cesarza, tajnych zabójców i wywiadowców wierny swoim przekonaniom i walczący o nie z całym światem.

Dawid | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Koniasz to taki gość trochę jak współczesny James Bond , czyli więcej szczęścia niż rozumu. Mimo że gęba poharatana jakby się pługiem czesał co rano to powodzenia do kobiet pozazdrościłby mu sam Leonardo Dicaprio, rany goją się na nim lepiej niż na Wolverinie a Geraltowi z Rivii opadła by szczęka do samej gleby gdyby miał szansę zobaczyć na własne oczy jak nasz bohater posługuje się wszelkiego rodzaju bronią białą. Gość jest nie do zdarcia , czytając cykl ma się wrażenie że nawet gdyby zaatakowałby go ogromny tyranozaur , pożarł a potem wysrał to i tak zaraz po tym by zdechł od niestrawności a Koniasz odrodził by się z tej śmierdzącej masy i po góra trzech dobach byłby już poprzedniego wzrostu ze wszystkimi swoimi bliznami na ciele plus trzykrotnie złamanym nosem.
OK to tylko książka, taka ma być a cały opisany w niej świat jest miejscem gdzie magia i czary pojawiają się od czasu do czasu więc co się dziwić.
Jeśli myślicie że szkoda waszego czasu na tą bajkę to sobie odpuśćcie...

Dudensky | 2017-02-20

Oferuje to samo, co poprzednie tomy, czyli trupy w hurtowych ilościach, złoczyństwo, survival bohatera i inne takie. Z tą różnicą, że protagonista jest już po prostu stary i ciężko mu zwłoki nosić.

sandomingo | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Znowu się nie zawiodłem, Koniasz wrócił w wielkim stylu i kilkanaście przygód później. mnóstwo frajdy miałem czytając 2 tom "Krawędź żelaza". Mnogość różnych przygód głównego bohatera jest ogromna, nie wspominając już o samych historiach, każda ma swój urok. więcej nie zdradzam ;) każdemu polecam.

mokrzyniak | 2016-04-12

przeczytane wiele razy choć z perspektywy czasu nie tak dobre jak je zapamiętałem po pierwszym czytaniu