Krawędź żelaza, tom 2

Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ostří oceli
GeedieZ

Koniasz, jaki jest, każdy widzi. Zrobił w konia niejednego gorszego od siebie zbira i mordercę. Nie miał wyjścia. Biegnie w gonitwie, w której stawką jest życie. Na śniadanie rozbija parę łbów, na obiad pożera płatnego zabójcę, na kolację przetrąca oddział opancerzonych jeźdźców. A wolałby... poczytać. Jego mocodawca, Miroslav Žamboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata...

Nie miał wyjścia. Biegnie w gonitwie, w której stawką jest życie.

Jego mocodawca, Miroslav Žamboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata twardzieli, charakternych kobiet i typów spod ciemnej gwiazdy, w którym aż kipi od akcji, mordobicia i walk. Gdy my salwujemy się zamknięciem książki, Koniasz zszywa i liże odniesione rany.

W czwartej odsłonie swoich losów (po 2 tomach powieści "Na ostrzu noża" oraz 1 części "Krawędzi żelaza") – nadal poszukiwany żywy lub martwy.

Beata | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Kolejny tom opowiadań o Koniaszu – inteligentnym najemniku, beztroskim awanturniku, niezniszczalnym brzydkim wojowniku o łagodnym sercu. Doskonałe awanturnicze fantasy. W podobnym stylu i na takim samym – doskonałym – poziomie jak poprzednie tomy.
Podczas kolejnych przygód poznajemy fragmenty przeszłości Koniasza, które doprowadzają go, pośrednio, … do małżeństwa. Koniasz zakochany z wzajemnością? Ech… przeczytajcie sami, czy taki „zawodowy” samotny wilk da się pojmać w małżeńskie okowy?

słoneczko | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kolejne przygody Koniasza w stylu podobnym jak w części pierwszej.
Przygoda i relaks w dalszym ciągu gwarantowane.
Nie jest to może Sapkowski (Wiedźmin), czy Piekara (Inkwizytor - Mordimer Madderdin), ale pomysł na bohatera też dobry.
Każda historia ma swój urok.
Warte polecenia opowiadania to: „Pustynny skorpion” i „Koniec Wilka Samotnika”.
Kto polubił Koniasza ten się nie zawiedzie.
Ogółem książka dobra.

Przygody Koniasza czyta się szybko i zwinnie, to również cechy, którymi dysponuje nasz główny bohater. Chociaż znajdą się tacy, którym nie pasuje to, jak prędko bohater wylizuje się z poniesionych ran i staje znów do walki, to ja z przymrużeniem oka patrzyłem na tego typu sprawy. Już od pierwszej częśći przygód Koniasza podobał mi się styl jego walki i sposób jak autor wykazuje się widzą na temat nazw poszczególnych technik. Koniasz to taki twardziocha, który z determinacją brnie przed siebie. Ma swój honor i swoje zdanie. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma też dystans do swojej pokiereszowanej twarzy. Przyrównałbym go do Terminatora :-). Wszystkie części napisane są dobrze i fanów Wiedźmina raczej by do siebie przekonały. Przy czytaniu historii o Koniaszu nie ma mowy o nudzie. Zachęcam.

Czechożydek | 2017-05-25

Im dłużej czytam o Koniaszu tym bardziej tego bohatera lubię. Nie jest to zwykły zabijaka i najemnik - to bardzo inteligentny i mądry człowiek, który wskutek okoliczności losu musiał obrać taką a nie inną ścieżkę w życiu.
Nie powiem, zaśmiałam się ze dwa razy nad tym tomem. Žamboch był w formie, jak to pisał.
Polecam, ale lepiej zacząć od pierwszego tomu :)

amadar1 | 2018-02-08
Przeczytana: 15 stycznia 2018

W tym tomie Koniasz jest trochę inny niż w poprzednich. Jeszcze najlepszy szermierz jakiego widziało cesarstwo, ale już coraz bardziej zmęczony. Już bardziej badacz niż awanturnik, bardziej biznesmen niż poszukiwacz przygód. Nie mag, ale naukowiec, który stara się widzieć i rozumieć. Ścigany przez wojsko cesarza, tajnych zabójców i wywiadowców wierny swoim przekonaniom i walczący o nie z całym światem.

Dudensky | 2017-02-20

Oferuje to samo, co poprzednie tomy, czyli trupy w hurtowych ilościach, złoczyństwo, survival bohatera i inne takie. Z tą różnicą, że protagonista jest już po prostu stary i ciężko mu zwłoki nosić.

mokrzyniak | 2016-04-12

przeczytane wiele razy choć z perspektywy czasu nie tak dobre jak je zapamiętałem po pierwszym czytaniu

sandomingo | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Znowu się nie zawiodłem, Koniasz wrócił w wielkim stylu i kilkanaście przygód później. mnóstwo frajdy miałem czytając 2 tom "Krawędź żelaza". Mnogość różnych przygód głównego bohatera jest ogromna, nie wspominając już o samych historiach, każda ma swój urok. więcej nie zdradzam ;) każdemu polecam.

Pietrex | 2011-06-14

warto przeczytac cala sage o koniaszu

Tycia | 2015-11-12
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Podobnie jak poprzednia pozycja - nie zachwyca ale też nie nudzi.