Aurora Teagarden (#2). Kości niezgody

Cykl: Aurora Teagarden (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
LubimyCzytać

Aurora Teagarden, detektyw-amator do zadań specjalnych, na tropie kolejnej niezwykłej zagadki! W życiu Aurory Roe Teagarden, sympatycznej okularnicy z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia, dużo się ostatnio dzieje. Niestety, w sprawach sercowych o żadnych rewolucjach nie może być mowy, zwłaszcza że jej były chłopak właśnie bierze ślub z inną... Niespodziewanie Roe dowiaduje się, że właśnie otrzymała pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Wewnętrzny przymus nakazuje jej ruszyć tropem zbrodni, jaka miała miejsce w posiadłości przy Honor Street. Jednak Jane Engle, poprzednia właścicielka domu, również uwielbiała tajemnice i jeżeli zostawiła jej jakiekolwiek wskazówki, odnalezienie ich z pewnością nie będzie proste. Na szczęście z wszystkimi problemami inteligentna bibliotekarka nie będzie musiała mierzyć się sama towarzyszyć będą jej ruda, wyjątkowo gruba kotka i pewien przystojny młody mężczyzna...

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

patrycjax3 | 2018-06-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Przyjemna obyczajowa lektura w połączeniu z kryminałem (?). Świetna na odmóżdżenie, ekstremalnie szybko się czyta. Polecem :)

alice | 2018-05-29

Co zrobilibyście gdybyście nagle dostali spadek po kimś kogo znaliście tylko powierzchownie? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się od razu: cieszylibyście się, ale bylibyście również odrobinę zaniepokojeni. W głowie pojawiłoby się pytanie: "Dlaczego ja?".

Otóż w takiej sytuacji znalazła się Aurora, bibliotekarka-detektyw. Starsza koleżanka Jane Engle zostawiła jej dom i mnóstwo pieniędzy. Niby nic, ale co jeśli zostawiła jej również ludzką czaszkę i zagadkę do rozwiązania. Roe będzie musiała znowu pogłówkować, a do tego spotyka się z pastorem, który nie lubi tematu morderstw...

Iwona Nocoń | 2018-05-28
Przeczytana: 27 maja 2018

Przed Aurorą kolejne zadanie. W posiadłości, którą odziedziczyła odnajduje czaszkę. Czy to początek kolejnej zagadki? Z pewnością rozwiązanie jej nie będzie takie proste.
Muszę przyznać, że ten kryminał mnie rozczarował. Zagadka kryminalna ujawniona została dopiero w połowie, co wprowadziło mnie w lekką dezorientacje. Dla mnie kryminał musi mieć ręce i nogi, a tu mi tego zabrakło.

Liza | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Aurora chodzi na imprezy obowiązkowe. To na kilka ślubów (jako drużba) u własnej matki, koleżanki, nawet byłego chłopaka; niestety na jej własny ślub się nie zapowiada. Kilka dni po jednym z wesel ma miejsce pogrzeb starszej pani jane Engle, która w testamencie zapisała Aurorze… wszystko: dom, pieniądze. Nieoczekiwany spadek jednak z pewnych względów nie okazuje się całkowitym dobrodziejstwem. Zaskakująca jest pewna „niespodzianka” w skrytce.

„Cokolwiek jest w tym domu, stanowi mój problem.”

Pisarka przedstawia bohaterkę w sympatyczny sposób, od razu łatwo ją polubić: ok 30-letnia okularnica, pracująca w bibliotece, mająca małe doświadczenie w dziedzinie gorących romansów.

Sympatyczna, lekka historia kryminalna z wątkiem romansu- szybko się czyta, średnio zapada natomiast w pamięć.

Sylwia | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Ani szału ani kryminału tutaj nie znalazłam. Dużo słabsza od pierwszej części. Nadal czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Może następna część będzie ciekawsza.

Iza | 2018-01-08

Miła i ciepła opowieść z trupem w tle

elliv | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Ksiazka bardzo lekka i szybko sie czyta. Watek kryminalny troche na uboczu ale calosc przyjemna. Mozna potraktowac jako mily przerywnik miedzy bardziej absorbujacymi powiesciami.

Melania | 2017-05-04
Przeczytana: 03 maja 2017

Na początku czytałam w przerwach na reklamach oglądając serial. Jednak z każdym rozdziałem serial przegrywał, a książka wygrywała! Jest idealnie lekka i przyjemna. Bardziej to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, ale napisana w tak przyjemny sposób, że ja zacięty wróg powieści obyczajowych połkenłam tą książkę w kilka godzin i momentalnie sięgnełam po kolejną część!

książek: 41985
Muminka | 2017-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 marca 2017

Tak naprawdę powinny być połówki lub plusy w ocenie, bo dla mnie idealnie pasuje tu 6,5/10.
Drugie spotkanie z Aurorą Teagarden to sprawa śmierci członkini Klubu. Z życzliwości do Roe zapisała jej w spadku pokaźną sumę, ponad pięćset tysięcy oraz ogromny dom. Niestety dom ma podejrzaną przeszłość, a Aurora odnajduje czaszkę. Przyjmuje, że denatka kiedyś kogoś ubiła, może niewiernego męża sąsiadki, a cierpiąc na wyrzuty sumienia pragnęła, by Roe rozwikłała zagadkę. Albo była świadkiem morderstwa, ale nie znała sprawcy.
Pokaźny spadek umożliwia Aurorze uniezależnienie się od matki,z którą łączą naszą bohaterkę skomplikowane relacje. Małomiasteczkowa wścibskość postronnych osób co do jej matrymonialnych planów to w sumie ciekawy wątek, dobrze poprowadzony
Roe zajmująco opisuje swoje perypetie z kłopotliwym spadkiem, kłopoty w pracy i z facetami. Jeśli szukacie typowo rozrywkowej lektury, i lubicie rozwiązywać zagadki, ale szukacie też odrobiny humoru, to cykl o Aurorze powinien Was...

annaroza | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Moje pierwsze spotkanie z Aurorą Teagarden. Bohaterka typowa dla autorki: niby silna i samodzielna, nieco nierozważna, w prawdziwych kłopotach potrzebuje męskiej pomocy. Przynajmniej tutaj obyło się bez scen łóżkowych, które zwykle są opisane w książkach Harris. Zagadka kryminalna dość interesująca, ale intryga niezbyt mnie wciągnęła. Nie byłam zbyt zaskoczona osobą mordercy, lecz tylko dlatego, że się nad tym nie zastanawiałam. Po prostu lekkie czytadło do poduszki.