Taka praca nie ma sensu!

Wydawnictwo: MT Biznes
LubimyCzytać

Taka praca nie ma sensu! należy do tych nielicznych książek, które mają moc dogłębnego zmieniania naszego życia zawodowego i osobistego. Wymagania przewyższają nasze możliwości. Etyka więcej, szybciej powoduje powstawanie niewidzialnych, lecz uciążliwych kosztów, które szkodzą naszej kreatywności, koncentracji, energii i pasji. Codziennie niemal 75 procent pracowników na całym świecie czuje się nie w pełni zaangażowanych w pracę. Książka przedstawia przełomowe podejście do regeneracji życia w taki sposób, aby uzyskiwać większą satysfakcję i wydajność, zarówno w pracy, jak i poza nią. Zestawiając odkrycia wielu dziedzin nauki zajmujących się osiąganiem wysokich wyników, Tony Schwartz w przekonujący sposób argumentuje, że ignorujemy cztery podstawowe potrzeby, których zaspokajanie daje nam energię do osiągania wybitnych wyników: potrzebę równowagi (fizyczną), bezpieczeństwa (emocjonalną), samorealizacji (umysłową) i znaczenia (duchową). Najlepiej funkcjonujemy nie wtedy, gdy przed długi okres pracujemy na wysokich obrotach, jak komputer, lecz gdy regularnie przechodzimy od zużywania do regenerowania energii związanej z każdą z tych czterech potrzeb. Organizacje przeszkadzają w osiąganiu optymalnych wyników, bo ciągle wymagają coraz więcej. Tymczasem powinny raczej starać się zaspokajać cztery podstawowe potrzeby ludzi, aby codziennie uwalniać i rozniecać w nich wszystko co najlepsze. W oparciu o szeroką współpracę z takimi instytucjami, jak Google, Ford, Sony, Ernst & Young, Shell, IBM, Los Angeles Police Department i Cleveland Clinic, Schwartz kreśli mapę ukazującą drogę do nowych sposobów pracy. Na poziomie osób indywidualnych wyjaśnia, w jaki sposób tworzyć codzienne rytuały, które intensywny wysiłek równoważą regularną regeneracją, wyczerpanie emocjonalne niwelują ćwiczeniami zapewniającymi większą odporność, krótkotrwałe skupienie na najpilniejszych sprawach zamieniają w myślenie bardziej kreatywne i strategiczne, a krótkowzroczne zaangażowanie w doraźne wyniki zastępują przestrzeganiem wartości prowadzącym do wyższego dobra. Na poziomie organizacyjnym przedstawia nowe praktyki, kierunki działania i przekazy kulturowe, które z powodzeniem wykorzystują jego klienci. Książka daje instytucjom, liderom i osobom indywidualnym praktyczne, sprawdzone strategie lepszego radzenia sobie z coraz większymi wymaganiami, z jakimi mamy do czynienia w tym coraz bardziej skomplikowanym świecie. O AUTORZE TONY SCHWARTZ jest założycielem i prezesem firmy Energy Project, która pomaga instytucjom i osobom indywidualnym w wykorzystywaniu odkryć naukowych do uzyskiwania poprawy zaangażowania, koncentracji, wydajności i wyników. Wraz z Jimem Loehrem napisał bestseller The Power of Full Engagement, a także inne książki, między innymi What Really Matters: Searching for Wisdom in America. Można skontaktować się z nim pod adresem tony@theenergyproject.com. OPINIE Tony Schwartz stał się Skarbem Narodowym, odkrywcą nowego źródła odnawialnej energii energii istniejącej w nas! Ta książka to wspaniała kombinacja intelektualnych rozważań, intrygujących odkryć i praktycznych porad. ROBERT KEGAN, Harvard University School of Education, współautor Immunity to Change To wciągający, wnikliwy i przekonujący podręcznik osiągania optymalnych wyników i satysfakcjonującego życia. Tony Schwartz ponownie napisał biznesową lekturę obowiązkową. DANIEL GOLEMAN, autor Inteligencji emocjonalnej Tony Schwartz przez 20 lat badał fundamentalne kwestie dotyczące osiągania znakomitych wyników. W tej książce tłumaczy, dlaczego cięższa praca nie przekłada się na lepszą pracę. Na podstawie badań naukowych i własnych analiz przypadków praktycznych przedstawia sposób osiągania lepszych wyników, który powinien okazać się korzystny zarówno dla instytucji, jak i osób indywidualnych. SUSAN LYNE, dyrektor generalna Gilt Groupe O unikalności książki decyduje kompleksowe podejście do kwestii wydobywania z ludzi tego, co najlepsze. Tony Schwartz przedstawia nowy paradygmat pracy, zarówno instytucji, jak i osób indywidualnych. TONY HSIEH, dyrektor Zappos.com U nas zintegrowanie fizycznego, emocjonalnego, umysłowego i duchowego życia naprawdę zadziałało. Dziękujemy Ci, Tony. ALAN MULLAY, prezes i dyrektor generalny Ford Motor Company Fundamenty wielkiego przywództwa to samoświadomość i przemyślane działanie, a książka ta zawiera koncepcje, które przyczyniają się do zmiany i jednego, i drugiego. Jej siła polega na tym, że mądrym i osiągającym wysokie wyniki ludziom potrafi pomóc zmienić sposoby postępowania tak, aby działali jeszcze skuteczniej, osiągali większe spełnienie i poprawiali relacje z ludźmi. EVAN WITTENBERG, szef działu rozwoju liderów w Google

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Radek | 2017-06-21
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Kupując tę książkę, na podstawie tytułu "Taka praca nie ma sensu", spodziewałem się zupełnie innej treści. Ale nie, nie pożałowałem wydanych pieniędzy - wręcz przeciwnie! Ona zmusza do głębokiej refleksji nad priorytetami, sposobem pracy, balansem pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Zachęca do przeprowadzenia retrospekcji wydarzeń z własnego życia, zastanowienia się nad swoimi reakcjami popełnionymi w trudnych momentach, przemyślenia, czy nie dało się postąpić inaczej, lepiej. A wszystko po to, żeby stać się lepszym i szczęśliwszym pracownikiem, mężem, ojcem, bardziej obecnym w życiu rodziny.

Ciężko określić, o czym ta książka opowiada. Porusza tyle wątków... Chyba nie pomylę się twierdząc, że jest po prostu o życiu. Porusza temat higieny życia (sen, zdrowa dieta, funkcjonowanie w zgodzie z biologicznym zegarem), poczucia własnej wartości, optymizmu (tego niepoprawnego oraz realnego), pesymizmu, kontaktów międzyludzkich oraz uważności (a raczej jej braku w dzisiejszym...

| 2014-10-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wartościowa książka, którą powinien przeczytać każdy kto interesuje się tematyką samorozwoju.

Patryk Korycki | 2015-12-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Książka porównywalna do Getting Things Done. Autor pokazuje równie przełomowe spojrzenie na produktywność osobistą. Zmieniła moje spojrzenie na zarządzanie czasem, a raczej energią.

PaulinaEs | 2019-03-19
Grzegorz | 2018-12-12