A.B.C.

Darmowe dodatki Edytuj książkę
The ABC Murders
powieść, morderstwo, detektyw, grs
kafka

Na biurko Herkulesa Poirota trafia intrygujący list podpisany pierwszymi literami alfabetu. Ukrywający swą tożsamość autor prowokuje w nim słynnego detektywa i zapowiada… No właśnie, co? Zdaniem kapitana Hastingsa nic szczególnego. Tajemniczy A.B.C. to według niego albo wariat, albo żartowniś, który postanowił zrobić idiotyczny kawał. Poirot ma inne zdanie i uważa, że listu lekceważyć nie wolno. Okazuje się, że to on miał rację – już wkrótce w Andover dochodzi do zbrodni. Ofiarą jest kobieta o nazwisku Ascher, obok jej martwego ciała policjanci znajdują kolejowy rozkład jazdy zwany popularnie "A.B.C.". Rozkład otwarty jest na literze A, nie ma na nim odcisków palców…

źródło opisu: opis okładkowy

natalka | 2019-07-07

Serdecznie polecam.

Igi22a | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

A. B. C. to książka którą bardzo chciałem przeczytać. Moje oczekiwania spełniła jak najbardziej. Czyta się ja bardzo szybko, nie ma momentów gdzie nic by się nie działo. Jest napięcie przed zbrodnią, morderstwo i szukanie wskazówek razem z p. Poirotem. Schemat powtarza się - dowiadujemy się więcej i więcej...
Mistrzowskie subtelne „pułapki” na czytelników podane przez autorkę, a do tego walka z bardzo szalonym, pomysłowym i bezwzględnym mordercą.
Pozycja godna polecenia. Poukładana, przemyślana i z pomysłem. Nie umiem znaleźć jej nic do zarzucenia. 🙂

Polecam😁

Bodzio-fanatyk | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdyby to była jedna z pierwszym książek tej autorki jaką przeczytałem to ocena byłaby pewnie wyższa ale wiem że Panią Christie stać na dużo więcej. Rozczarowałem się zwłaszcza końcówką, która kompletnie mnie nie zelektryzowała.

SickSense | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Tym razem autorka zaskoczyła mnie tym, że wreszcie zdecydowała się umieścić w swoim kryminale seryjnego mordercę. Udało się jej stworzyć naprawdę interesujące postaci. Poza tym kryminał jest bardzo typowy dla Christie. Zakończenie mnie niesamowicie zaskoczyło. Jedyne co mnie drażniło to Poirot, który robi się strasznie irytujący, gdy w pobliżu znajduje się kapitan Hastings.

pawlo124rebels | 2019-05-21
Przeczytana: 21 maja 2019

Gdyby ktoś jeszcze wątpił w geniusz królowej kryminału to zapraszam do przeczytania ABC
Książka genialna mówiąc krótko.
Poirot kontra prawdopodobnie najtrudniejszy i najprzebieglejszy
Morderca w historii.
A i tak na koniec rozwiązanie
Jakiego nikt się nie spodziewał.
A ja się osobiście cieszę że wrócił Hasting☺
Co to za Sherlock bez doktora Watsona?😉
Polecam na wolny wieczór!

ewkini | 2019-05-19

Ciekawe podjeście do motywu poszukiwania seryjnego mordercy. Obserujemy morderce, bliskich ofiar i detektywa, który wkracza w życie ofiar poprzez opowieści o nich i ich rzeczy osobiste. Nietypowo dla swoich powieści Christie pokazuje głównie życie zwykłych ludzi, a nie bogatych i uprzywilejowanych. Jak zwykle opowieść jest precyzjna, pełna świetnych postaci i obserwacji dotyczących ludzkich zachowań oraz motywów. To tekst, który się nie starzeje, i który można czytać wiele razy dla samej przyjemności obcowania z niezwykłym umysłem autorki.

Herodott | 2019-05-14

Uwielbiam jej twórczość. Pomysłowa akcja, nietuzinkowe zwroty. Trzyma napięcie. Warto. 10/10

Vagabunda | 2019-04-23
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka mnie bardzo zaskoczyła. Postać sławnego Aleksandra Bonapartego Cusha poznaliśmy już na 11 stronie książki i wszystkim od razu wydawał się podejrzany i zasiał w nas ziarno niepewności co do swojej osoby. Ale niepokonany Herkules Poirot który jak zwykle potrafi nas zaskoczyć, obrócił niby wyjaśnioną sprawę o 180 stopni. Kto by się spodziewał? Nikt. Dlatego ta książka tak bardzo mnie zaskoczyła i zdobyła moje uznanie. Polecam.

xxstaralfurxx | 2019-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Typowa książka Christie... Jak zwykle wiedziałam, kto jest mordercą. Jak zwykle wszystko przewidziałam. Jak zwykle zwątpiłam w autorkę. Jak zwykle wyszłam na idiotkę.
Genialna!

MBC | 2019-03-28
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Słynny detektyw na tropie seryjnego mordercy "A.B.C."! Kolejne morderstwa, którym nie można zapobiec. Zbrodnie, które wstrząsają Wielką Brytanią. Strach i wątpliwości, które paraliżują. Pytania bez odpowiedzi, gra na śmierć i życie!

Agatha Christie. Urodziła się 15 września 1890 r. w Anglii. W wieku 11 lat, po śmierci ojca, zaczęła jeździć z matką po świecie. Był to początek jej życiowej pasji – podróżowania. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece – stąd jej znakomita znajomość trucizn. Pierwszą powieścią z postacią słynnego detektywa Herkulesa Poirota była Tajemnicza historia w Styles, wydana w 1920 r. Z biegiem czasu sympatia autorki do detektywa malała, kochali go jednak czytelnicy. Był tak popularny, że w 1975 r. po ukazaniu się książki Kurtyna, w której Poirot ginie, "New York Times" opublikował klepsydrę. Agatha Christie napisała 80 kryminałów, a także kilka powieści obyczajowych pod pseudonimem Mary Westmacott. Jej książki, przetłumaczone na około 100...