Wypalenie duchowe. Poradnik dla zmęczonych aktywnością duszapsterską

Wydawnictwo: Święty Wojciech
religia
LubimyCzytać

Misja ludzi Kościoła - duchownych i świeckich - oraz ich tryb życia stają się bardzo często przyczynami wypalenia emocjonalnego i duchowego. Autorzy tej książki - psycholodzy i teologowie, od wielu lat towarzyszący osobom, które doświadczyły takiego stanu - zachęcają, by zmierzyć się z prawdą o sobie. Tylko ten, kto zaniecha ukrywania tej prawdy i zmierzy się ze swymi mrocznymi stronami, może odżyć jako człowiek i odnaleźć swą osobistą drogę duchową. Może pomagać innym i nie wypalić się. Autorzy radzą zatem, jak chronić się przed utratą sił i wypaleniem. Jednocześnie podpowiadają, co warto wiedzieć o kierownictwie duchowym i jak powinien postępować ten, kto podejmuje się opieki duchowej nad innymi. Abym był w stanie towarzyszyć duchowo innym, sam muszę być człowiekiem głębokiej duchowości. Aby móc prowadzić innych, sam potrzebuję prowadzenia (). Muszę pojednać się z tym, co się we mnie kryje, i spojrzeć na swój problem jako na szansę. Wszystkie słabości, stanowiące źródło mojego cierpienia, odzierają mnie z iluzji, które w sobie pielęgnowałem. Wyzwalają mnie z więzów mojego "ego". (Anselm Grün) Patroni medialni: Przewodnik Katolicki, Katolik.pl, Ewangelizacja.pl, Radio Emaus.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!