Monument 14 (#1). Odcięci od świata

Okładka książki Monument 14 (#1). Odcięci od świata Emmy Laybourne
Okładka książki Monument 14 (#1). Odcięci od świata
Emmy Laybourne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Monument 14 (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Monument 14 (tom 1)
Rebis
2014-06-17
2014-06-17

katastroficzna młodzieżówka, zadziwiająco ciekawa, różnorodne postacie, zdarzenia, reakcje...łapię się od razu za ciąg dalszy :)

Książka w klimatach postapokaliptycznych i też dla młodzieży. Fajna pozycja

Książka w klimatach postapokaliptycznych i też dla młodzieży. Fajna pozycja

Całkiem przyjemna i emocjonująca młodzieżówka. Dość szybko się czyta i całkiem wciąga. Bardzo lubię światy postapo, więc może jestem trochę stronnicza. Tak czy siak, na pewno sięgnę po drugi tom.

SPOILER
Jedyne co mnie zastanawia, to sposób w jaki chemikalia oddziałują na ludzi. W książce jest to przedstawione jako działanie zależne od grupy krwi i... Jest to trochę bez sensu. Bo to, że ktoś ma grupę krwi 0, oznacza tyle, że nie ma w niej obecności antygenu anty-A i anty-B, natomiast ktoś z grupą krwi AB ma obecność obu tych antygenów. Grupy krwi A oraz B analogicznie - tylko po jednym z antygenów. I może za bardzo to analizuję, ale bez sensu dla mnie jest to, że ktoś z grupą krwi AB ma całkowicie różne objawy od kogoś z grupą krwi A albo B. Ponieważ dzielą ze sobą jeden z antygenów. A poza tym co z czynnikiem RH? Trochę tego nie kupuję.
KONIEC SPOILERU

SPOILER

Całkiem ciekawa pozycja, jednak bez wątpienia przeznaczona dla młodszych czytelników. Brakowało mi w niej bardziej rozbudowanego wątku walki o przetrwanie, a tym czasem książka w dużej mierze skupia się na relacjach.
Dialogi są często nasiąknięte przemyśleniami i wewnętrznymi odczuciami, co nie przemawia do mnie, jednak było dość ciekawe. Daje to lepszy obraz, by zrozumieć rozterki młodych ludzi, w obliczu tragedii.
Bohaterowie są ciekawi i barwnie przedstawieni. Nie ma wśród nich jednoznacznie dobrych i złych.

Bardzo fajna książka. Nie spodziewałam się, że tak mi się ona spodoba. Jest trochę naiwna, ale mimo to bardzo przyjemna. Pomysł na fabułę genialny i nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Super napisana, wspaniale się czyta, nawet nie wiem kiedy wchłonęłam trzy tomy. Czasem zabawna, szokująca ale zawsze nieprzewidywalna.

Idealna książka na moment przerwy między cięższymi gatunkami np horror lub czymś o seryjnych mordercach. Książkę czyta się szybko. Akcja i rozwój wydarzeń dobrane idealnie. Zabieram się za drugi tom który ponoć jest jeszcze lepszy.

Dużym plusem na początek jest dołączona do książki mapa. Książka napisana bardzo młodzieżowym językiem. Niektóre sytuacje nie robiły dla mnie sensu (takie wyszło trochę sielankowe życie podczas katastrofy) ale sam pomysł na fabułę super, mimo, że zdenerwowało mnie zakończenie jestem ciekawa jak historia potoczy się dalej.

Książkę szybko się czyta. Jest bardzo młodzieżowa. Wokół bohaterów dzieje się mnóstwo tragicznych zdarzeń, ale nastolatkowie i tak pozostają nastolatkami. Dobre, bardzo dobre

Książka była bardzo dobra. Najbardziej podobała mi się sama fabuła, która trzymała w napięciu do samego końca. Bohaterzy są dobrze wykreowani. Książkę czytało się dość szybko i przyjemnie. Fajnym dodatkiem była mapa sklepu, w którym byli uwięzieni nastolatkowie. Ogólnie historia mi się podobała i sięgnę po następne części.

• 2015
  • 2015