Jadro ciemności. Ciemna materia,ciemna energia i niewidzialny Wszechświat

Wydawnictwo: Prószyński Media
popularnonaukowa
LubimyCzytać

W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata ciemna materia i ciemna energia nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. Jądro ciemności to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii. Jądro ciemności to jasny i dogłębny opis najnowszych, zaskakujących osiągnieć w badaniach Wszechświata i kwestii, które wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Ostiker i Mitton mają nie tylko ogromną wiedzę, ale i wyśmienity styl. Martin Rees, Master of Trinity College, University of Cambridge, Astronomer Royal Jeremiah P. Ostiker jest astrofizykiem i profesorem astronomii na Columbia University. Pracował na Princeton University, kształcił się natomiast na Harwardzie, University of Chicago i University of Cambridge. Jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w badaniach nad ciemną materią. Simon Mitton jest astronomem i pisarzem. Pracuje w St. Edmunds College, University of Cambridge.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!