Zwiadowcy Księga 4 Bitwa o Skandię

Okładka książki Zwiadowcy Księga 4 Bitwa o Skandię John Flanagan
Okładka książki Zwiadowcy Księga 4 Bitwa o Skandię
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zwiadowcy (tom 4)
Jaguar
2015-10-22
2015-10-22

Lubię tę serię, jest lekką lektura, jednocześnie poruszając trudne tematy jak śmierć, wojna czy zdrada. Bardzo polubiłam bohaterów, jednak jest pewna postać, która mnie denerwuje.😀👍 Fabuła jak fabuła, nic nie zwykłego, lecz nie nudziłam się przy czytaniu.

Ogólnie całkiem mi się podobała. Zakończenie super i sprawiło, że uśmiech pojawił się mi na twarzy.

Gdybym tylko czytał ten cykl będąc nastolatkiem, z pewnością byłbym zachwycony. Fantastyka dla młodych odbiorców, oparta na dosyć znanych schematach, ale jednocześnie z potężnie rozbudowanymi bohaterami. I to oni, radzący sobie z typowymi problemami fantasy robią robotę w tym cyklu. Prości, lecz naturalni, wiarygodni.

W dodatku każdy dotychczasowy tom ma jakoś wątek taktyczno-bitewny, tutaj wybornie wręcz udany (tytułowa bitwa i przygotowania). Świetnie też wracają wątki z poprzednich tomów.

Doceniam Flanagana, z pewnością będę czytał kolejne tomy, gdy najdzie mnie na lekkie fantasy

W dodatku każdy dotychczasowy tom ma jakoś wątek...

Czwarty tom i nadal jest mega, a ostatnie strony to po prostu wow. Polecam każdemu fanowi fantastyki akcji. Nie tylko młodzież ale i dorośli.

Bardzo dobra cześć, czyta się jednym tchem. Podobały mi się opisy bitew, choć przez prawie całą książkę martwiłam się, że autor zapomniał o koniku, na szczęście pod koniec naprawił swój błąd 😁

Piękne zakończenie wątku w Skandii. Will ujawnia swoje zdolności przywódcze, Horace skopuje kilkanaście temudzynskich tyłków, a Halt uczy się nowego przekleństwa xD Świetnie się czytało ta część! Jednak przygody starej gwardii najlepiej wychodziły Flanaganowi.

❤️ w tej części sporo było wojny, taktyki ale zupełnie mi to nie przeszkadzało tym razem.
Koniec podniosły i wzruszający 🥹

Koniec podniosły i wzruszający 🥹

ciekawa i śmieszna książka trzyma w akcji

ciekawa i śmieszna książka trzyma w akcji

Napewno najlepsza książka w całej serii na razie. Było poprostu super.

Napewno najlepsza książka w całej serii na razie. Było poprostu super.

Poprzednie części były zdecydownie lepsze. W tej bardzo przeszkadzał mi wątek Willa i Evelyn. Uważam, że postać Evelyn w ogóle byla niepotrzebna i książka przez nią stała się bardziej ckliwa.

• Zwiadowcy