Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum

Wydawnictwo: O-press
bajki
LubimyCzytać

Drodzy RodzicePrzedstawiamy Wam pierwszą z serii bajek edukacyjnych dla Waszych pociech. Opowiada ona o historii pewnej znajomości - małej dziewczynki Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum.Dzieci, a także większość dorosłych, panicznie boi się pszczół. Lęk przed użądleniem sprawia, że często zachowujemy się wobec nich agresywnie machamy rękami starając się je odgonić, wykonujemy gwałtowne ruchy, uciekamy, staramy się je zabić. Z naszego punktu widzenia są to ruchy obronne. Ale z punktu widzenia pszczół nasze działania mogą, i pewnie są odbierane, jako zagrożenie ich życia. I właśnie wtedy żądlą, w obronie własnego życia.Najgorsze jest to, że zachowujemy się tak w obecności naszych pociech, a dla nich jesteśmy przecież najważniejszym wzorcem do naśladowania. A przecież pszczoły to takie pożyteczne, pracowite i mądre owady. Mamy nadzieję, że jeśli my i nasze dzieci poznamy trochę lepiej ich życie i pracę , nasze zachowanie i stosunek do tych owadów ulegną zmianie. Tak wiele im przecież zawdzięczamy. O tym właśnie jest nasza bajka.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!