Nocarz

Okładka książki Nocarz Magdalena Kozak
Okładka książki Nocarz
Magdalena Kozak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Wampiry w ABW (tom 1) Seria: Kuźnia Fantastów fantasy, science fiction
Wampiry w ABW (tom 1)
Kuźnia Fantastów
Fabryka Słów
2006-02-24
2006-02-24
wampiry Nagroda Zajdla - nominacja (powieść)

Okładka książki Wiedźmy (Antologia opowiadań) Mikołaj Bandura, Ewa Chachlica, Eugeniusz Dębski, Jakub Diowksz, Adrianna Filimonowicz, Jan Godwod, Ka Klakla, Irmina Klocek, Magdalena Kozak, Urszula Maciuga, Andrzej Miszczak, Grzegorz Nowakowski, Marcin Podlewski, Arkady Saulski, Patryk Sobala, Dariusz Sprenglewski, Joanna Świba, Wojciech Świdziniewski, Paula Wanarska, Aneta Wyciszkiewicz, Mateusz Wyszyński, Karol Żołnierek
Wiedźmy (Antol... Mikołaj Bandura, Ew...
Okładka książki Gladiatorzy (Antologia opowiadań) Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Janusz Płonka, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Michał Śmielak, Michał Śmietana, Aleksandra Staniewska
Gladiatorzy (A... Krzysztof Abramowsk...

Zwykły, przeciętny obywatel trafia do ABW, okazuje się, że do dosyć nietypowej jednostki, w której skład wchodzą dzieci nocy ;) Główny bohater - Vesper, stwierdza, że odpowiada mu taka robota i zostaje jednym z pracowników.
Ogólnie książka jest lekturą lekką, nieskomplikowaną, więc czyta się całkiem dobrze. Trochę akcji, trochę humoru, całkiem przyjemna fantastyka.

Dość nieoczywiste osadzenie wampirów w naszych czasach. Uwielbiam styl tej pisarki i na prawdę podoba mi się ta lekkość z jaką maluje mi obrazy w głowie. Przeczytałam w sumie 4 książki tej serii (czyli z tego co wiem wszystkie) i na prawdę trzymają poziom. Bardzo przyjemnie spędziłam z tą książką czas. Polecam

Audiobook

Początek intrygujący, potem zrobiło się trochę zbyt... no właśnie jak to nazwać, kłaniałabym się bardziej że "dziecinnie" ale to za mocne słowo. Wolałabym aby było bardziej poważnie. Przyjemnie się słuchało ale zabrakło tego czegoś aby pokusić się na kontynuacje.

Audiobook

1966

Jedi kontra Sith, ale to nie odległa galaktyka, ale Polska, a zamiast Jedi i Sithów są wampiry. Bardzo fajna mieszanka przygodowa. Już Pilipiuk miał swoich wampirów w PRL, a także bośniackie królewny i kuzynki w III RP, Kozak jednak nie zrobiła tego w formie satyry, ale lekkiej, porządnej przygodowej fantasy. Przeczytam resztę, bo fajne - tak świat przedstawiony jak i sposób pisania.

"Nocarz" to fascynująca opowieść o bohaterze, który poświęca wszystko dla służby swojemu krajowi. Przenosząc nas w świat służb specjalnych, Magdalena Kozak prezentuje niezwykłą wizję polskiej rzeczywistości, w której istnieją tajemnicze i niebezpieczne stworzenia - Renegaci, czyli groźny ród wampirów.

Główny bohater, Vesper, wstępuje do tajnej jednostki ABW, której zadaniem jest zwalczanie Renegatów. Autorka kreśli wciągającą opowieść, w której Vesper staje przed trudnymi wyborami i musi zmierzyć się z własnym losem. Kozak doskonale oddaje wewnętrzne konflikty bohatera oraz wprowadza elementy moralnego dylematu, ukazując, że nie wszystko jest czarno-białe.

Opis książki zapowiada niezwykle intrygującą fabułę, pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka przedstawia świat, w którym nic nie jest jednoznaczne, a nawet dobro może mieć swoje ciemne oblicze. To dynamiczne spojrzenie na polską rzeczywistość ożywa w opowieści o wampirach, które na pewno dostarczą czytelnikowi niezapomnianych emocji.

Oprócz głównej fabuły "Nocarz" obiecuje niejednoznaczne postacie, które sprawiają, że czytelnik z łatwością może się z nimi utożsamić. To świat pełen tajemnic, w którym bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi słabościami i odkryć swoją siłę.

Podsumowując, "Nocarz" Magdaleny Kozak to powieść, która pokazuje fascynujący świat wampirów i nieprzewidywalne wydarzenia. Oczekuje nas historia pełna tajemnic, moralnych dylematów i emocji, która na pewno zaskoczy czytelnika. Bądź gotowy na podróż do polskiej rzeczywistości, gdzie granice między dobrem a złem stają się niejasne.

Główny bohater, Vesper, wstępuje do tajnej jednostki ABW, której...

Szybkie tempo, fajny pomysł na wampiry. Autorka potrafi pisać

Szybkie tempo, fajny pomysł na wampiry. Autorka potrafi pisać

Długo nie mogłem się przemóc do tej książki. Jakoś opis mi nie podchodził. Ze dwa lata leżała na półce a jak zacząłem to już kończę cały cykl. Polecam, świetnie napisane i czyta się lekko.

Były dobre momenty, ciekawie wyglądało to w naszych polskich realiach, ale mnie nie wciągnęło, postacie mdłe i bez werwy, niewiele o nich nam wiadomo.
Trochę akcji , dialogi, dla mnie jakoś było nudno i nieciekawie.

Trochę akcji , dialogi, dla mnie jakoś było nudno i nieciekawie.

Nie dałem rady dokończyć. Nie wiem jak to ocenić. Dlamnie kompetny chaos i nuda

Nie dałem rady dokończyć. Nie wiem jak to ocenić. Dlamnie kompetny chaos i nuda