Royal. Królestwo ze szkła

Wydawnictwo: Media Rodzina
LubimyCzytać

Pierwszy tom nowej serii dla nastolatek Royal. Siedemnastoletnia Tatiana prowadzi spokojne życie w Królestwie Viterry idealnym państwie z przyszłości, zamkniętym pod szklaną kopułą. Choć marzy o pracy złotnika, ciotka zgłasza ją do eliminacji Wyboru żony dla księcia Viterry. Tatiana trafia do pałacu, gdzie wraz z innymi konkurentkami będzie współzawodniczyć o koronę. Na rywalki czeka jednak aż czterech przystojnych chłopaków i dodatkowa zagadka który z nich jest księciem?

Wykwintne życie na królewskim dworze, piękne stroje, występy w telewizji, ale także twarde reguły gry i zakulisowe intrygi wśród zawodniczek to wszystko stanie się udziałem głównej bohaterki. Tatiana zmagać się będzie także z własnym sercem, które głuche na głos rozsądku zaczyna mocniej bić na widok jednego z poznanych chłopców...

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

White | 2018-03-29

"Royal. Królestwo ze szkła" to pozycja, która swoją premierą wywołała nie małe poruszenie. Wiele osób twierdziło, że jest to słaba podróbka popularnej serii "Rywalki" Kiery Cass. Jako, że przeczytałam całą serię Pani Cass miałam lekkie obawy przed chwyceniem za tę powieść. Jednak po wielu debatach z innymi blogerkami, w końcu, postanowiłam dać jej szansę i przekonać się na własnej skórze ile "Royal" ma z "Rywalek". Okazuje się, że nie tak dużo jak podejrzewałam po opiniach innych czytelników. Wiadomo, ta powieść została napisana na szablonie "Rywalek", jednak bije z niej autentyczność i świeżość, co sprawia, że czyta się ją z przyjemnością i szczerym zainteresowaniem.

"Jak miałabym chcieć czegoś, o czym nie mam pojęcia? Nie wiem, czy by mi się to podobało ani czy byłabym szczęśliwa."

Tatiana prowadzi spokojne życie w Królestwie Viterry. Dziewczyna marzy o pracy złotnika, jednak...

wordsunfinished | 2018-03-16

Jedna korona, jedno telewizyjne show i dwadzieścia chętnych kandydatek, ubiegających się o serce królewskiego młodzieńca. Co dwadzieścia lat mieszkańcy królestwa Vittery mają okazję wziąć udział w wyborze przyszłej żony dla następcy tronu i zgłosić swoją chęć uczestnictwa. Tym razem zadanie jest jednak utrudnione. Przyszłe kandydatki nie wiedzą kim jest następca tronu i jak wygląda. Muszą dokonać odpowiedniego wyboru spośród czterech młodzieńców. W tej rozgrywce liczy się nie tylko chęć otrzymania korony, ale również zdobycie serca następcy, bo tylko miłość mogła zadecydować o ostatecznym wyborze.

Niektóre dziewczęta pragnęły sławy, bogactwa, baśniowego życia, a inne dzięki zgłoszeniu się do programu, chciały odzyskać wolność. Wszystkie kierowały się innymi pobudkami i chociaż wybór mógł paść zaledwie na jedną, nie brakowało chętnych kandydatek.

Tatianę nie interesowała cała otoczka królewskiego dworu. Chciała podejmować własne decyzje i zamieszkać ze starszą siostrą. Marzyła...

diamencik_ | 2018-03-14
Przeczytana: 16 lutego 2018

„Królestwo ze szkła” to fascynujący początek serii ROYAL. Nie czytałam Rywalek, ale podoba mi się ten początek. Jest bardzo interesująca i ciekawa. Zrobiło mi się smutno, kiedy czytałam ostatnią stronę, ale skończyłam ja czytać z myślą,że w maju będzie druga część „Kraina z jedwabiu".
Jak napisane na okładce to jest baśniowe reality show. Byłam zaciekawiona treścią lektury. Fantastyczne są tytuły rozdziałów np. „Cała prawda prosto z mostu”.
P.S. Mój ulubiony rozdział ton"Nawet w dole pełnym węży byłoby fajniej ".

Ornelle | 2018-03-07
Przeczytana: 14 lutego 2018

„Królestwo ze szkła” to bardzo obiecujący początek serii Royal. Myślę, że spodoba się nie tylko fankom Rywalek, które chętnie poczytają książkę w klimacie wyboru żony dla księcia. Człowiek świetnie się czuje w Królestwie Viterry. Atmosfera jest naprawdę fajna, do ostrożności i nieufności Tatiany można się przyzwyczaić – w końcu została wychowana tak, jak została wychowana.

Strasznie podoba mi się wszystkich czterech młodzieńców, maniery, bon ton, no i sam Wybór. Czuć, że seria ma wiele do zaoferowania, no bo w końcu ma się ukazać sześć tomów. Kończy się – oczywiście – w bardzo ciekawym momencie, więc pozostaje mi zapytać – kiedy część druga? Na ten temat informacji nigdzie nie znalazłam…

P.S. No i świetne są tytuły rozdziałów. Podoba mi się na przykład: „MĘŻCZYZN NIE TRZEBA ROZUMIEĆ”. Jak hasło roku, no nie? :)

Ripe_Cherries | 2018-03-07

***
— Jak to? Dlaczego nie chciałaś tu być? — zapytała mnie zaskoczona i uniosła idealnie wyregulowane brwi.
Przez chwilę walczyłam ze sobą, zastanawiając się, czy mogę jej zaufać. Przekonał mnie jej uśmiech.
— Bo to wszystko to jedno wielkie show. Jesteśmy nagrywane i robimy z siebie wariatki. Nie, ja tu po prostu nie pasuję.
— Jesteś niemożliwa. Zupełnie jakbyś mogła zrobić z siebie wariatkę! Zresztą, nieważne. We dwie doskonale sobie poradzimy, będziemy się świetnie bawić i nie damy się tym jędzom z innych wież. — Claire puściła do mnie oko i znów się szeroko uśmiechnęła.
***

Seria Royal opowiada o siedemnastoletniej dziewczynie, która wraz z dwudziestoma innymi bierze udział w eliminacjach, a potem w Wyborze żony dla księcia.
W 1960 roku ruszono z budową „Nowego Świata”. Gdzieś pośród bezkresu niezamieszkanej rosyjskiej tundry ogrodzono teren wielkości Austrii. W 1990 roku, po serii politycznych intryg, ustalono, że państwo pod szklaną kopułą będzie monarchią i wybrano dla...

ZaczytanaMajka | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Jeśli liczycie na powtórkę z rozrywki i drugie „Rywalki” to rozczaruję Was. Książka Valentiny Fast to historia osadzona w podobnie baśniowym świecie, ale to zupełnie inna historia, która bardzo mi się spodobała i chętnie przeczytam kolejne tomy.

Oczywiście znajdziecie podobieństwa między książkami, ponieważ w obu odbywają się eliminacje i walka o serce księcia. Jednak, co zrobią kandydatki, gdy nie jest wiadomo, jak wygląda ten właściwy książę i trzeba typować swój wybór z pośród czterech dżentelmenów? Koronę otrzyma ta, która udowodni, że nie jest w pałacu tylko i wyłącznie dla wpływów i statusu społecznego, ale dla miłości. Przed takim właśnie wyborem stanie główna bohaterka Tatiana, która do całej zabawy została zmuszona przez ciotkę za cenę... wolności. Mimo niechęci do całego wyścigu o serce księcia udaje jej się dostać jako jedna z pierwszych pretendentek, która przechodzi próbę...

Emilka | 2018-02-28

Historia przedstawia świat po katastrofie atomowej, zostało stworzone specjalne królestwo, aby ludzie mogli żyć dalej. Właśnie w tym królestwie razem z ciotką mieszka Tatiana. Ciocia pozwala jej się wyprowadzić pod jednym warunkiem - weźmie udział w telewizyjnym show, w którym książę szuka dla siebie żony. Do tego momentu historia jest bardzo podobna do Rywalek. Kilkanaście dziewczyn walczących o księcia. Ale tutaj pojawia się coś nowego, ponieważ nie mamy jednego mężczyzny tylko czterech! A do tego nie wiemy który z nich jest tym jedynym, dziewczyny startujące w "wyścigu" po księcia też tego nie wiedzą, więc mamy element tajemnicy.

Fabuła zapowiadała się naprawdę ciekawie, ale co z tego wyszło... Na pewno spodziewałam się czegoś więcej, myślałam że będą to po prostu drugie Rywalki, tylko że lepsze 😂

Bardzo polubiłam bohaterów, a w szczególności czterech książąt. Jednak bardzo denerwowały mnie przemyślenia Tatiany. Akcja wolno się rozwijała, bo aż do połowy książki było takie...