Chemia koordynacyjna w zastosowaniach. Wybrane zastosowania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301197230
LubimyCzytać

Chemia koordynacyjna to dziedzina chemii obejmująca badania związków kompleksowych, głównie metali. Podręcznik ukazuje, oparte na najnowszej literaturze, aplikacyjne ujęcie problemów chemii koordynacyjnej. Wprowadza w problemy coraz powszechniejszego wykorzystania związków kompleksowych metali, jako nowych materiałów, katalizatorów, leków oraz reagentów w analizie chemicznej. Podręcznik składa się z czterech części: Związki kompleksowe metali w analizie chemicznej Chemia koordynacyjna w nauce o materiałach Kataliza z udziałem związków koordynacyjnych metali Związki kompleksowe metali w medycynie Główną zaletą książki jest omówienie zagadnień związanych z zastosowaniem związków kompleksowych w różnych dziedzinach praktycznej działalności człowieka w sposób jasny, prosty i przystępny dla Czytelnika. Publikacja jest skierowana do studentów i doktorantów chemii, biologii, nauk rolniczych, ochrony środowiska, medycyny, farmacji. Korzystać z niej mogą także nauczyciele akademiccy prowadzący wykłady monograficzne z katalizy, chemii medycznej, technologii elektronowej i innych. Polecamy ją również nauczycielom i uczniom klas licealnych oraz wszystkim zainteresowanym aplikacyjną stroną chemii.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!