Żegnaj na zawsze

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Onichimowska
Pistacia

Inne wydania

Kontynuacja popularnej powieści dla młodzieży "Samotne wyspy i storczyk". Narratorką drugiej części cyklu autorstwa Anny Onichimowskiej jest Ewa, dziewczyna Maćka. Tym razem to ona musi zdecydować, czy ważniejsza jest dla niej kariera modelki w Paryżu, czy rodzina, chłopak i studia w Warszawie. Bez względu na to, jakiego dokona wyboru, praca i wakacje we Francji są dla niej prawdziwą lekcją...

Kontynuacja popularnej powieści dla młodzieży "Samotne wyspy i storczyk".
Narratorką drugiej części cyklu autorstwa Anny Onichimowskiej jest Ewa, dziewczyna Maćka. Tym razem to ona musi zdecydować, czy ważniejsza jest dla niej kariera modelki w Paryżu, czy rodzina, chłopak i studia w Warszawie. Bez względu na to, jakiego dokona wyboru, praca i wakacje we Francji są dla niej prawdziwą lekcją dorosłości.
Anna Onichimowska jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej uznanych polskich autorek książek dla dzieci i młodzieży. Jej utwory były tłumaczone na angielski, włoski, francuski, niemiecki, chiński i koreański. Powieści Anny Onichimowskiej cieszą się nie tylko niesłabnącym powodzeniem u czytelników, lecz także dużym uznaniem krytyki literackiej.

W jej książkach poruszane są palące problemy młodzieży, takie jak pierwsze doświadczenia seksualne, narkotyki, ale i nieporozumienia z rodzicami oraz wybór drogi życiowej.

[opis wydawcy]

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/zegnaj-na-zawsze/736/ksiazka.html

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/zegnaj-na-zawsze/736/ksiazka.html

Pysia1496 | 2012-08-23

Ciąg dalszy powieści 'Samotne wyspy i storczyk'. tym razem główną bohaterką jest Ewa, dziewczyna Maćka. Uczennica klasy maturalnej. Lubi biologię, ale jest prawdziwą pasją jest modeling. Pracują w centrum handlowym jako modelka, ale to jej nie wystarcza. Marzy o prawdziwych wybiegach i okładkach najbardziej ekskluzywnych pism na świecie. Jej celem jest Paryż. Tylko jest jeden problem Maciek ledwo toleruje jej prace w centrum handlowym, a tu dziewczyna chce robić karierę w stolicy Francji. Rodzice też nie będą zachwyceni, którzy na dodatek przechodzą kryzys w małżeństwie. Dlatego Ewa wpada na pomysł, że pojedzie do Paryża tylko na wakacje, a tak na prawdę mając w planie zostać tam na zawsze. Przed rodzicami i Maćkiem udaje, że wybiera się na studia. Wydaję jej się, że jeśli nie będzie się uczyć do egzaminu to się nie dostanie. Niestety przeliczyła się, dostaje się na studia i nie może teraz powiedzieć, że zostaje w Paryżu, bo nie dostała się na studia. Musi wyznać prawdę. We...

PaulaEs | 2013-01-17

Dawno żadna książka nie spodobała mi się tak bardzo jak ta... czułam się częścią powieści, świetnie przedstawia problemy dzisiejszej młodzieży. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Mirelle | 2011-02-13

To druga książka z cyklu, który został zapoczątkowany przez „Samotne wyspy i storczyk”. Książka „Żegnaj na zawsze” rzuciła na mnie urok oraz wywarła wrażenie, które zostanie niezapomniane. I jest nie tylko rozrywką a także poruszającą ważne problemy powieścią, która moim zdaniem powinna być przerabiana w gimnazjum.

Opowiada o Ewie, dziewczynie Maćka, która z całych sił dąży do realizacji swojego marzenia - chce zostać modelką. Zamierza wyjechać do Paryża i sprawdzić, czy aby na pewno się nadaje. I czy warto właśnie temu poświęcić całe swoje życie. Natomiast Maciek sprzeciwia się jej zamiarom i zwyczajnie nie chce, by dziewczyna rozwijała się jakkolwiek na tym punkcie. Nie wiadomo, czy jest to zwyczajna troska, obawa dotycząca odległości ich dzielących czy może strach przed rozpadem tego trwającego już rok związku?

Ale po przeczytaniu paru stronic, możemy zauważyć, że fabuła stanowi tylko tło, które jest przykrywką dla ukazania problemów dotyczących relacji międzyludzkich....

optymistyczna | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Książka nawet całkiem fajna. Minus za narrację w czasie teraźniejszym typu idę, patrzę, siadam. Przez to trochę trudno się ją czytało. Tak czy owak jedno trzeba przyznać : książka nie ma przewidywalnej fabuły i typowego zakończenia. Jest jakby odwrotnością wszystkich typowych "młodzieżówek" :)

Gabriela | 2010-08-19

Książka na wakacje. Ciekawa, łatwa w czytaniu, przyjemna :)Polecam ;)

klaudiabla2 | 2011-03-31
Przeczytana: 09 marca 2011

To druga część z serii. Oczywiście przypomniało mi się o tym, gdy leżała ona już na mojej półce. Pierwsza to Samotne wyspy i storczyk. W tamtej narratorem jest Maciek, widzimy tam(podobno, bo nie czytałam) początki jego znajomości z Ewą. A w ,,Żegnaj na zawsze” miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na ciężką próbę. Ewa bardzo chce wyjechać do Paryża, robić karierę jako modelka. Maciek chce mieć ją cały czas przy sobie. I co tu zrobić? Na początku jakoś nie mogłam się do niej przekonać, na szczęście dalej było już tylko lepiej. Wciągnęła mnie, bo nie jest to zwykła młodzieżówka. Porusza ważne tematy: zdradę ojca, rozstanie, związek tylko dla seksu. Ale gdybym była na miejscu bohaterów to nie wiem jak bym postąpiła. Trudne to wszystko.

Rene | 2010-08-17

Jest to książka w bardzo podobnym klimacie co poprzednia część "Samotne wyspy i storczyk". Ktoś kto przeczytał tamtą lekturą nie zawiedzie się tą.

Aisog | 2011-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Jednak bardziej podobała mi się książka w której narratorem był Maciek.
Ale ta też mi się podobała.

Kinga | 2011-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2011
Aleksandra | 2013-07-06
Przeczytana: 15 października 2008

Jedna z moich ulubionych książek, które przeczytałam będąc nastolatką. Wracałam do niej kilka razy i za każdym razem podobała mi się bardziej. Książka jest zaskakująca i bardzo ciekawa. Jedna z moich ulubionych autorek.