Pierwsze walki o Uniwersytet w Powstaniu Warszawskim

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
9788323520436
inne
LubimyCzytać

Wspomnienia Jerzego Zięboraka ze Zgrupowania Krybar dotyczące pierwszych dni powstania warszawskiego, a zwłaszcza walk o Uniwersytet Warszawski. Autor szczegółowo opisuje przebieg pierwszego ataku na Uniwersytet oraz walki obronne w opanowanych przez powstańców obiektach uniwersyteckich. Podejmuje próbę ustalenia przyczyn niepowodzenia oddziałów powstańczych, nie pomijając problemów, jakie stały się udziałem odciętego od żołnierzy dowództwa Krybara. Wiele miejsca poświęca heroicznej postawie młodzieży oraz roli młodszej kadry oficerskiej.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!