Spirit Animals. Tom 7. Wszechdrzewo

Cykl: Spirit Animals (tom 7)
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
LubimyCzytać

7 część bestsellerowej serii Spirit Animals! Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami - mądrymi i potężnymi zwierzęcymi partnerami - zyskali niezwykłe zdolności, ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność. Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Śmiali się i walczyli...

7 część bestsellerowej serii Spirit Animals!

Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Śmiali się i walczyli razem, stracili bliskich przyjaciół, wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz podróż się kończy. Nadszedł czas na finalne starcie.
Przyjaciele muszą dotrzeć do miejsca zapomnianego przez czas i zmierzyć się z starożytnym wrogiem, który zbiegł z więzienia. Mają tylko jedną szansę, aby go zatrzymać... albo cały świat ulegnie zagładzie.

W serii Spirit Animalas ukazały się: Zwierzoduchy, Polowanie, Więzy krwi, Ogień i lód, Naprzeciw falom, Wzlot i upadek

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

KsiążkoholiczkaMela | 2019-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Zakończenie trochę mnie zawiodło, bo spodziewałam się czegoś bardziej wielkiego i szokującego. Jednak było ono dobre, z jednej strony potwornie tragiczne, jak się tak nad tym zastanowić, a z drugiej szczęśliwe i dobre. Poznamy też nową Wielką Bestię, której zdecydowanie wcześniej brakowało. Szkoda, tylko że będziemy ją znać tak krótko... Czytajcie!

diamond | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Jako że dopiero co odkryłem tę stronę nie powiem nic o poprzednich częściach, ponieważ zlały mi się w jedną całość. Ale moge cos powiedzieć o tej książce. Jest to cudowne podsumowanie całej seri co prawda zostawia pewien niedosyt ale sama jest swietna

Adrian Jeżak | 2019-05-16
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 16 maja 2019

Seria zakończona. Polecam każdemu bez względu na wiek. Książki wciągają i czasem zapierają dech. Nie można doczekać się każdego następnego tomu.Zapewniają zabawę czytelnikom w każdym wieku. Polecam zarówno dorosłym jak i ich dzieciom.
Przeczytajcie!!!
Adrian Jeżak

ftorrbon | 2019-02-03
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami, zyskali nadzwyczajne zdolności, ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność. Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz nadszedł czas na finalne starcie. Drużyna bohaterów musi dotrzeć do zapomnianego przez wszystkich miejsca i zmierzyć się z potężnym gorylem Kovo od wielu lat przebywającym w więzieniu. Mają tylko jedną szansę. Albo go zatrzymają, albo... świat ulegnie zagładzie. (udało im się powstrzymać goryla Kovo)

narvelan | 2019-01-16
Przeczytana: styczeń 2019

Niestety najsałbsza moim zdaniem ze wszystkich części.
Szybkie przeskakiwanie z akcji do następnej, skrócone opisy przewidywalne ruchy bohaterów... szkoda. Książka nadal jednak dobra i warta przeczytania.

zlatawiecz | 2018-06-11
Przeczytana: 29 maja 2018

No, śliczna ta okładka!
"Nieprawdaż? Prawdaż."

7 tomów i 8 autorów cyklu "Spirit animals" mam w końcu za sobą. I nie będę się raczej wysilać, aby dobierać się do kolejnych serii umiejscowionych w tym świecie(tak są kolejne, a jakżeby inaczej).

Tom 7, czyli "Wszechdrzewo" przez ostatnie miesiące był moim motywatorem do czytania poprzednich tomów po kolei. Bo ten, o którym będę teraz pisać napisała Marie Lu, a ja sobie ubzdurałam, że będę czytać jej wszystkie książki. I w sumie spodziewałam się, że ta książka mnie zawiedzie.

Dużo gwiazdek dałam, prawda? To jest uzasadnione. Książka jest dobra. to bardzo poprawne zwieńczenie cyklu z ładnym morałem dla młodszych czytelników. Czyli dla mnie już nie bardzo.

"Wszechdrzewo" posiada ten sam problem, co każdy z poprzednich tomów. Tą serię umyślono z przeznaczeniem dla dzieci. I dano ją pisać autorom, którzy nie bardzo mają pojęcie jak dla dzieci pisać.

I mogłabym te nieskładne elementy znowu wymieniać, ale nie o to idzie. Po...

Melania | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Przeczytałam jednym tchem. Jak wszystkie książki z tego cyklu. Bardzo dobre zakończenie i podsumowanie. Nie zostawia niedopowiedzeń, ale z możliwością kontynuacji historii w Erdas. Jaram się całym cyklem! Naprawdę dobrze napisane książki, z dobrą fabułą dla wszystkich w każdym wieku!

Nykoi | 2018-05-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2018
Przeczytana: 23 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała!
Ten tom był chyba najbardziej zaskakującym tomem całej serii. Na takie zakończenie czekali wszyscy którym udało sie przeczytać sześć pozostałych.
Kto by pomyślał że Wielkie Bestię poświęcą swoje życia dla dobra Erdas.

HermionaGranger | 2017-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Nie wiem jak opisać tą książkę. Ona jest po prostu magiczna!
Według mnie to najlepsza część z całej serii. Mnóstwo walki dobra ze złem.
Marie Lu naprawdę wspaniale się spisała!
Nie mogłam oderwać się od tej książki póki jej nie skończyłam, a nawet po przeczytaniu moje myśli nadal krążyły wokół tej historii.
Książkę można czytać niezależnie, nie znając innych części, chociaż oczywiście będzie przy tym znacznie mniej zabawy:)

kulkam | 2017-11-15
Przeczytana: październik 2017

Ostatni tom serii "Spirit Animals" i ostateczna rozgrywka. Wciąga podobnie jak cała seria - podbierałyśmy sobie z córami kolejne tomy, a tematy do ciekawych rozmów miałyśmy na kilka tygodni :)