Kontakt. Sygnały radiowe od obcej cywilizacji

Wydawnictwo: FREL
popularnonaukowa
LubimyCzytać

Jest to jedyny taki, udokumentowany naukowo, przykład oficjalnego kontaktu z nami obcej, pozaziemskiej cywilizacji, choć do chwili obecnej nikt nie zdawał sobie z tego sprawy. Dopiero ta praca wyjaśnia, czym był eksperyment profesora Størmera, co jest zawarte w jego wynikach i jakie to ma znaczenie dla całej ludzkości."" „Zawsze tak jest, że ci, którzy stoją wyżej w rozwoju, odkrywają tych...

„Zawsze tak jest, że ci, którzy stoją wyżej w rozwoju, odkrywają tych bardziej prymitywnych, bo mają ku temu więcej sposobów i możliwości.
Podobnie jest z nami. My przecież stawiamy zaledwie pierwsze kroki w kosmosie. Przy starych zaś gwiazdach życie powstało prawdopodobnie tysiące, a może nawet miliony lat przed nami. Mogły tam się wytworzyć bardzo wysoko rozwinięte cywilizacje, które już od dawna penetrują rozległe otchłanie Wszechświata. Takie istoty zapewne już nas znalazły. Ale odnaleźć to jedno, a nawiązać kontakt to zupełnie co innego. Muszą ku temu zaistnieć sprzyjające okoliczności.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!