Pozaświatowcy. Tom 3. W pogoni za proroctwem

Cykl: Pozaświatowcy (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
LubimyCzytać

Dramatyczne zakończenie bestsellerowej trylogii fantasy.
Jason i Rachel uzbrojeni w proroctwo wygłoszone przez umierającą wyrocznię, wyruszają w dwie oddzielne misje, każde w towarzystwie odważnych i potężnych sojuszników. Wiedzą, że szanse na sukces są niewielkie. Są jednak wreszcie gotowi stać się bohaterami, których Lyrian potrzebuje. Bez względu na cenę.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

szary_smok | 2019-07-07

Wspaniałe, pełne zwrotów akcji, poświęceń i wybuchów zakończenie trylogii.

Mao | 2018-12-26

Ostatni tom to dalej świetna zabawa, ale odrobinę słabsza niż przy poprzednich częściach. Winne są rozmyślania i gdybania bohaterów o niczym, które fabularnie do niczego nie prowadzą. Tak więc mamy rozpisane na 10 kartek, jak planują wejść na łódź, zejść na plażę czy wejść do twierdzy, co dałoby się streścić w kilku zdaniach. Powinno wykasować się 1/4 książki, bo to naprawdę denerwuje, gdyż zwalnia akcję i powoduje, że chce się książkę odłożyć na potem. Drugi poważny minus to wyżywanie się autora na wszystkich najlepszych bohaterach, a oszczędzanie tych nijakich. Poza tymi dwoma minusami błędów większych nie widzę. Podobało mi się bardzo, że autor panował nad treścią i detalami, i często szczegół z pierwszego tomu miał znaczenie w trzecim.

Adrian F | 2018-10-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 13 września 2018

Nie tak bardzo przesłodzona z satysfakcjonującym zakończeniem. Gandalf prowadzi wielką armię na bramy Mordoru, gdzie na dłuższą metę i tak nie ma szans, podczas gdy resztki drużyny pierścienia próbują wykonać tajną misję, która nawet jeśli się powiedzie to nie wiadomo czy przyniesie ostateczny sukces... A nie, to nieco inna opowieść ale bardzo podobna. Na pewno dużo przyjemniejsza w odbiorze. Polecam.

marlena64 | 2018-09-06
Przeczytana: 25 września 2018

szkoda że to koniec

Tobi | 2018-08-19

Brandon Mull jak zwykle zabłysnął pomysłowością i oddał do rąk czytelnika wspaniałe dzieło. To trzymająca w dużym napięciu książka, w której nie brakuję humoru. Moim zdaniem jest to najlepsza z trzech książek w tej serii. Odnosząc sie do fabuły, uważam, że jednak trochę za dużo osób zgineło i w wielu przypadkach pisarz mógł oszczędzić bohaterów takich jak np. Nedwin, Ferrin czy Nia. Z pozytywów: bardzo podoba mi się to, że na końcu książki autor zastosował inne rozwiązanie niż wielka bitwa. Jednakże, chociaż Brandon ma wiele pomysłów czytelnik może się już w tym wszystkim pogubić. Gdyby Mull zastosował trochę mniej skomplikowanych potoków wydarzeń z pewnością nie umniejszyłoby to wspaniałości jego dzieła.

Avi | 2018-03-16
Przeczytana: 17 marca 2018

I właśnie tak Mull skopał mnie mentalnie. Zabił 3 moich ulubionych bohaterów, jeden po drugim. Przez tydzień mózg będzie trwał w książkowym świecie żałoby. To ta książka gdy stajesz całym sercem "za sprawą" a endomickie zaklęcia lub stalowe miecze az drżą w Twoim mózgu. Wybitna robota Panie Mill.

Sol | 2017-09-28

Hm, trochę mam z tym Brandonem Mullem problem. Z jednej strony jego książki leżą w Empiku na półce w dziale z lekturą dla najmłodszych, a ich jaskrawe okładki sugerują zawartość lekką, przyjemną i niekoniecznie ambitną. Do tego w opisach dowiadujemy się, że główni bohaterowie to nastolatki z gatunku młodszych, cudem przeniesieni do innego świata i oczywiście walczący o jego uratowanie, czyli motyw zgrany przez wszelakiej maści autorów do samego dna – i chyba nawet jeszcze trochę.

A potem zaczynamy lekturę i z pewnym zdziwieniem konstatujemy, że bohaterowie może i mają 13 lat, ale myślą, mówią i zachowują się jak dorośli. Potem widzimy, że wykreowany świat może i jest sztampowy, ale zbudowany konsekwentnie, plastycznie i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, wiarygodnie. Do tego dodajemy wyraziste postaci, które z miejsca wzbudzają naszą sympatię lub antypatię (Copernum anyone?), wielokrotnie akcentowane motywy przyjaźni, poświęcenia i bohaterstwa, które rodzi się w pocie, znoju i...

Naddia | 2017-06-07
Przeczytana: 26 października 2017

Niesamowita część :)

rogal | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 10 marca 2017

Uwielbiam Brandona Mulla za to ,że tak wspaniale ukazuje uczucia bochaterów ,że sami je odczuwamy.Ta książka jest tego przykładem.Lubie tę książke też za zawiłość i rozwiązanie wszystkich niepewności w tym tomie.

Monika | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2017, Mam! ✬

Niesamowite zakończenie wspaniałej trylogii Brandona Mulla.
Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie lepszego zakończenia. Oczywiście, nie chcę spojlerować, lecz od razu powiem, że książka ta zakończyła się Happy End'em.
(Każdy mógł się domyślić)
Końcowe 200 stron przeczytałam jednym tchem, ponieważ chciałam jak najszybciej dowiedzieć jak skończy się ta powieść. (Nie chciałam też psuć sobie frajdy z czytania poprzez zaglądanie na ostatnią stronę i czytania jej, jak to robi moja koleżanka. Przy okazji, pozdrawiam przyjaciółkę Olę.)
Książka zachwyciła mnie do tego stopnia by dać jej tak dobrą ocenę. Serdecznie polecam całą serię "Pozaświatowcy".
Jeśli lubisz książki z nie z tego świata (dosłownie) to radzę żebyś sięgnął/ęła teraz po ten niesamowity cykl Brandona Mulla.