Warcraft: Dzień Smoka

Cykl: WarCraft (tom 1) | Seria: Warcraft
Wydawnictwo: ISA
Day of the Dragon
WarCraft

Oryginalna opowieść o magii, wojnie i bohaterstwie, oparta na popularnej i zdobywającej wiele nagród grze komputerowej. W okrytej mgłą zapomnienia przeszłości świat Azeroth wypełniały wszelkiego rodzaju cudowne istoty. Tajemnicze elfy i wytrzymałe krasnoludy żyły we względnym pokoju i harmonii z ludzkimi plemionami... aż do chwili, gdy demoniczna armia znana jako Płonący Legion na zawsze zniszczyła spokój tego świata.

źródło opisu: http://www.empik.com/warcraft-dzien-smoka-knaak-ri...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/warcraft-dzien-smoka-knaak-ri...»

ChicaDeAyer | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Po wizycie w kinie, wciąż pozostając pod sporym wrażeniem potencjału kryjącego się w uniwersum Warcrafta, dość impulsywnie zorganizowałam sobie książkową odsłonę przygód z Azeroth. Po lekturze mogę się tylko cieszyć, że na jednej się skończyło, bo towarzyszące mi odczucia dość mocno rozminęły się z początkowymi oczekiwaniami.

Nie będę całkowicie uchylać się od skutków spowodowanych moim gapiostwem, bo po części mogłam uniknąć rozczarowania. Wystarczyło jedynie sprawdzić, o czym traktuje ten tom cyklu – okazuje się, że intuicyjne zakładanie, że tom pierwszy wskazuje na chronologiczny układ zdarzeń, jest błędne. Nie byłam przygotowana na to, że zostanę wrzucona w świat schyłku II wojny, nie mając zielonego pojęcia o wydarzeniach poprzedzających jej wybuch. Bardzo przeszkadzało mi to, że autor nie wyciągnął ku mnie pomocnej dłoni, skupiając się na snuciu historii jednostkowego tomu, bez odpowiedniego wkomponowania jej w czas i przestrzeń. Podejrzewam, że fani obeznani w uniwersum...

MadameShepard | 2015-04-22

Nie jest to literatura skazana na Nobla, ale w swojej kategorii całkiem udana. Czyta się bardzo dobrze, bohaterowie są ciekawi, a fabuła ma klimat z gry. Nie jest łatwo pisać książek z zakresu uniwersum, które kochają rzesze graczy na całym świecie, ale uważam, że Knaak poradził sobie całkiem dobrze.

Patrycja | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Miła, lekka i przyjemna. Może nie jest to skarbnica mądrości do której się wraca, ale takie książki także mają swoje plusy (można przy nich miło intelektualnie poleniuchować ;)). Wydarzenia, pomimo pewnej przewidywalności, toczą się dosyć ciekawie. No i w zasadzie takie podsumowanie wydaje się wyczerpujące :).
Tak więc dla osób lubiących fantastykę może stanowić niezobowiązującą ale miłą lekturę, innych może nie satysfakcjonować.

dzygit | 2014-12-11

Może i nie jest to ambitna książka, w której zawarto ciężkie problemu, jednak jest przyjemną odskocznią, która ma ciekawą historie, może i wielu tłumaczenie nie przeszło ale bądźmy realistami nie tłumaczył jaj wielki fan gry, który wiedział by nie tłumaczyć pewnych elementów, nie przeszkadzało mi to osobiście. Autor w bardzo przyjemny sposób, przeprowadza nas przez ten zawiły świat znany z gry. Ogólnie nie jestem zbytnim fanem książek na podstawie gier - jakoś nie podchodzi mi to. Dlaczego ją przeczytałem? Hmmm... mój znajomy wielki fan serii mnie do tego przekonał/zmusił :) zależy kto mówi :P

Historia zawarta w książce jest fajna, by nie owijać w ciężkie sformułowania :) Wydaje mi się, że mogła by być troszkę mroczniejsza niż jak jest teraz taka kolorowa :) ale powiedzmy sobie szczerze jest to książka tak naprawdę przygodowa, więc czego tu chcieć więcej, fajerwerków? No właśnie, ja biorąc tą książkę uznałem, że będę ja czytał jako taką właśnie przygodę i fajną odskocznie i się...

Mari Koneko | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Nigdy fanem Warcrafta nie byłem, natomiast latami zagrywałem się w MMO tego uniwersum.
Nawet ostatnio postanowiłem do niego wrócić. W sumie pod wpływem rozpoczęcia przygody z Dniem Smoka. Opowiadającym o dziejach przed wydarzeniami z WoW, dowiadując się co nieco o historii, która jest naprawdę ciekawa i wciągająca.

Mirek Dobrowolski | 2012-04-09
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Marne tłumaczenie, infantylna fabuła. Tylko dla bezgranicznie oddanych fanów komputerowej serii Warcraft'a.

Nivrame | 2014-12-11
Przeczytana: 11 października 2014

Wybitnie dla fanów Warcrafta. Ciężkawo się czytało, tłumaczeń nazw własnych nie wybaczę, ale jeśli chodzi o przybliżenie lore graczom/fanom serii jak najbardziej polecam.

Lenessis | 2016-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Pomysł na fabułę i to, że w książce cały czas coś się działo, jest na plus. Gorzej wypadło z realizacją, jak dla mnie za dużo spraw jest wyjaśnione zbyt szybko. Przeszkadzało mi, że Deathwing został przetłumaczony na Skrzydła Śmierci, co na początku mnie zmyliło. Żeby nie było tak całkiem pesymistycznie, dodam, że postacie Rhonina, Veressy i Falstada bardzo mi się podobały, jak również nutka tajemniczości wokół osoby Krasusa.

Hawek | 2016-11-29

Solidna historia dla fanów Warcrafta, której odbiór psuje tłumaczenie. Niektóre postacie są przetłumaczone w taki sposób, że aż zęby bolą - Skrzydła Śmierci jest tego najlepszym przykładem. O wiele bardziej przemawia do mnie późniejszy Śmiercioskrzydły ;)

Danielo | 2014-12-01

Warcraft był pierwszą grą w jaką grałem na komputerze i pierwszą ulubioną książką. Fajnie było powrócić do świata Azeroth po tak długiej przerwie od grania... Oczywiście wg. mnie książka bije grę, na łeb, na szyje ^^