ABC katolika

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
LubimyCzytać

Niezbędnik w domu każdego katolika. Bardzo praktyczne kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy w świadomy sposób chcą wyznawać i pogłębiać swoją wiarę na co dzień. W ABC katolika czytelnik znajdzie: Wskazówki dotyczące życia religijnego, Opis roku liturgicznego, Powinności duchowe katolika na co dzień i w święta, Modlitwy codzienne i na wszystkie najważniejsze okazje, ...

W ABC katolika czytelnik znajdzie:

Wskazówki dotyczące życia religijnego,

Opis roku liturgicznego,

Powinności duchowe katolika na co dzień i w święta,

Modlitwy codzienne i na wszystkie najważniejsze okazje,

Przybliżenie i wyjaśnienie symboliki chrześcijańskiej,

Opis nabożeństw oraz sposób ich przeżywania,

Zwyczaje i obrzędy pielęgnujące, umacniające, wzbogacające wiarę.

Książka uzyskała kościelne imprimatur, co potwierdza rzetelność i wiarygodność wszystkich zawartych w niej informacji.

Ks. Leszek Smoliński autor wielu bestsellerowych publikacji religijnych, modlitewnych i naukowych. Kapłan pracujący na co dzień w parafii, z wiernymi, co tym bardziej uwrażliwia go na potrzeby praktykujących katolików. Jak sam podkreśla, wierni mają prawo do tego, by jasnymi i zrozumiałymi słowami przekazać im to wszystko, co może zbliżyć ich do Boga oraz pogłębić ich wiarę, zaś jego obowiązkiem jest takie głoszenie Słowa Bożego, aby każdy po wyjściu z kościoła bez wątpliwości rozumiał, co ksiądz miał na myśli.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Renax | 2018-12-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Religia, Poradniki
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Dobra książka o współczesnym katolicyzmie, taki katechizm człowieka współczesnego. Wyliczone są wszystkie obrzędy i modlitwy oraz zachowania współczesnego katolika. Pewne sprawy to znamiona naszych czasów, na przykład nakaz, żeby wyłączyć telewizor, gdy ksiądz przychodzi po kolędzie. Jest tu rachunek sumienia, też uwspółcześniony, bo na przykład zawiera pytanie o to, czy płacimy podatki. Zapisałam je sobie - te pytania. Odpowiada na nurtujące katolików pytania o to, kto może być chrzestnym albo inne praktyczne sprawy.
Na końcu długi tekst o Halloween i dlaczego to zło. Nie to halloween dziwi, bo to nie polskie święto, nawet nie wiem kiedy to jest. Ani mnie to straszy, ani zachwyca.

idaredalma | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, 01. Epub+