Szczęśliwy kot

Galaktyka
2017-04-26
2006-01-01
koty

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
Ptaki. Przewod... Killian Mullarney, ...
Okładka książki Dewey. Wielki kot w małym mieście Vicki Myron, Bret Witter
Dewey. Wielki ... Vicki Myron, Bret W...
Okładka książki I będę żyć... Jerri Nielsen, Maryanne Vollers
I będę żyć... Jerri Nielsen, Mary...

Znalazłam dosłownie kilka interesujących informacji, ale nie jestem początkującym kociarzem. Nie poleciłabym tej książki komuś, kto zastanawia się nad przygarnięciem kota, bo jest bardzo oszczędna i niewiele wnosi. Trochę poglądów kłóci się z tymi, które słyszałam od hodowców (np. że sucha karma jest podstawową dietą kota). Na temat problemów behawioralnych nie ma właściwie nic, chociaż jest rozdział w ten sposób zatytułowany, jego treść zajmuje całą...stronę. Kilka gwiazdek za to, że autorka wydaje się być bardzo ciepłą osobą kochającą zwierzęta.

"Ci, którzy nie lubią kotów,
w poprzednim wcieleniu byli myszami."

Mój kot jest pełnoprawnym członkiem rodziny i co za tym idzie ma swoje prawa oraz obowiązki. Jest dumnym i świadomym swojej przynależności przedstawicielem gatunku. Czy jest szczęśliwy? Wszystko wskazuje, że tak.
Przynajmniej biorąc od uwagę wskazówki autorki tej książki.

Sama książka jest bardzo oszczędnym zbiorem doświadczeń osoby znającej i kochającej koty. Nic ponadto.

"Ci, którzy nie lubią kotów,
w poprzednim wcieleniu byli myszami."

Przynajmniej biorąc od uwagę wskazówki autorki tej książki.

Sama książka jest bardzo...

Polecam wszystkim miłośnikom kotów. Autorka wypowiada się o tych zwierzętach niezwykle ciepło, tłumaczy ich zachowania i zwraca uwagę na ich potrzeby. W moim domu koty są od dawna i wydawało mi się, że opieka nad nimi nie ma dla mnie tajemnic a mimo to znalazłam kilka ciekawych porad, które wykorzystam. Minusem tej książki jest jej objętość, autorka z pewnością mogła dodać drugie tyle informacji.

2041

Jestem zagorzałą psiarą, ale koty też lubię. Niestety, nasz Leon-zawodowiec odszedł 3 lata temu. Od tamtej pory kota nie mamy, bo nasze psiaki tolerowały tylko Leona. Niemniej ciekawie było o kotach poczytać. Pani Dorota pisze jak zwykle ciekawie i z wielką znajomością tematu.

Dorotę Sumińską czytam i podziwiam w felietonach. Znam jej profesjonalizm - zarówno jako weterynarza jak i wieloletniego właściciela różnej zwierzęcej ferajny. I taka jest też ta książeczka - krótka, ale profesjonalna. Nawet wieloletni kociarz dowie się z niej czegoś nowego, a porady praktyczne są przeplatane krótkimi anegdotkami z życia autorki wśród kotów.

Dla mnie Pani Dorota jest autorytetem szczególnie w dziedzinie zwierząt domowych :) jest niesamowita. Po książkę sięgnęłam bo sama mam trzy koty. Oprócz tego co sama wiem z autopsji dowiedziałam się jeszcze mnóstwa ciekawych rzeczy. Jeśli ktoś posiada koty ta książka będzie idealna dla niego. Kiedy chcemy poznać różne rasy kotów, ale bez przesady, ich choroby, co czują, co powinny jeść i ogólnie jak się nimi zajmować. Książka jest wtedy dla Ciebie! Polecam

Dobra książka dla początkujących właścicieli kotów. Zawiera garść niezbędnych informacji, trochę anegdot i historii z życia wziętych. Sympatyczna.

Podstawowe informacje dla wszystkich tych, którzy mają w domu kota. Miło przypomnieć sobie o potrzebach futrzaków zamieszkujących nasze domy. Bardzo lubię styl, jakim pisze pani Sumińska.

Skoro się czegoś nauczyłam, to znaczy dla mnie, że warto było przeczytać tą króciutką ale miłą książkę.

Niewielka pozycja, ale pełna wiedzy i co ważne napisana ciepłym empatycznym językiem

• Koty
  • Poradniki
  • Kot
  • Ebooki
  • Zwierzęta

Dodaj cytat z książki Szczęśliwy kot