Kresy. Najpiękniejsze zakątki

Wydawnictwo: SBM
LubimyCzytać

Kresy Wschodnie to tereny niemal bajeczne: zielone łąki, leśne pagórki i pola malowane kolorami zbóż. To również miasta, jak Wilno, Kowno czy Lwów, słynące z niezwykłej architektury. Kresy to wreszcie spory kawałek polskiej historii, nic dziwnego, że wspominali o nich najznakomitsi polscy pisarze. Prezentowany album to sentymentalna wyprawa do krainy Mickiewicza i nadniemeńskiego raju Elizy Orzeszkowej. To także podróż do zapomnianych i najdalszych zakątków Kresów po to, by przekonać się, jak dziś wyglądają te legendarne tereny.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion