Hayden War tom 3 Walkiria w ogniu

Okładka książki Hayden War tom 3 Walkiria w ogniu Evan Currie
Okładka książki Hayden War tom 3 Walkiria w ogniu
Evan Currie Wydawnictwo: Heraclon International Cykl: Hayden War (tom 3) fantasy, science fiction
Hayden War (tom 3)
Heraclon International
2017-02-09
2017-02-09

Ta ocena to podsumowanie całego cyklu. "Hayden War" to fascynujący i wciągający akcyjniak sci-fi, który łatwo się czyta i przyswaja. Pomimo tego, że nie będę wchodził w szczegóły fabuły, epilog mógłby być bardziej rozbudowany. Jednakże, jeśli jesteś fanem uniwersum DC lub Marvela oraz ogólnie pojętych superbohaterów, ten cykl jest dla Ciebie.

Prosta, ale interesująca historia. Ciekawy świat i rozwojowy konflikt - z książki na książkę. Bohaterowie bez rozwoju charakteru. Napisana z jasnymi i precyzyjnymi informacjami naukowymi, co wzbogaca treści gatunkowe sf. Poza tym przeczytałem całą serię w tydzień, więc jestem chętny na więcej od tego autora. Żałuję, że jest tylko 9 tomów i ten ostatni pozostawia "niedosmak", coś w rodzaju: to wszystko? A gdzie fajerwerki?

Akcja świetnie się rozwija. Miał być audiobook do samochodu, a wciągnęła jak czarna dziura - chodzę z głośniczkiem lub słuchawkami podczas prac domowych.

Bardzo wciągająca lektura. Ten tom nastawiony jest szczególnie na walkę: potyczki na planecie, bitwy w przestrzeni kosmicznej, starcia wręcz. Ciekawym, interesującym zabiegiem jest ukazywanie myśli, emocji nieprzyjaciół - obcych - jakże one są jednak ludzkie. Początkowo nawet wydawało mi się to przeszkadzać. No bo jak to? Obcy, to przecież muszą rozumować inaczej, obco właśnie. Ale w miarę czytania właśnie te zrozumiałe dla nas emocje "ich" okazują się doskonałym wyznacznikiem różnic na wszelakich poziomach. Mocne 8. Polecam!

Szczerze to po przeczytaniu tytułu powieści miałem myśli typu "jeśli moje przypuszczenia będą prawidłowe to ten tytuł będzie największym spoilerem jaki kiedykolwiek widziałem", na szczęście ten tytuł odnosi się do czegoś innego. Jeśli chodzi o fabułę to muszę przyznać iż najbardziej podobała mi się jedna z większych potyczek kosmicznych dotychczas ukazanych w tym cyklu. Dodatkowo autor nadal trzyma się formy przekazywania nam większej ilości informacji o innych rasach niż przedstawiciele drugiej strony. Tym razem akcja z planety Hayden zeszła na dalszy plan i szczerze to nawet lepiej, dzięki temu można było skupić się na innych aspektach. Oczywiście osoby które nie przepadają za aspektami militarnymi mogą tę powieść tak samo jak całą serię odrzucić jednak to co się dzieje na kartach powieści, zwłaszcza pewien wątek z końca tomu rozbudza wyobraźnię i sprawia iż od razu chce się sięgnąć po następne części.

Zapraszam również na mego bloga:

Książka typowa na letnie popołudnia i wieczory. Lekka, łatwa i przyjemna. Nie wymagająca dużego skupienia. Gwarantująca pełen relaks i odprężenie.
Plusy:
- kontynuacja wojny ludzi z sojuszem obcych, bezwzględna walka trwa;
- dobrze wykreowana postać Sorilli Aidy z jej nowymi „pakietami”;
- niesamowity zjazd „windą” na powierzchnię Haydena i brutalne starcia z Lucjanami w dżungli;
- Sorilla, czy to jeszcze człowiek, czy już może robot;
- przejęcie nowych i niesamowitych technologii obcych;
- ciekawe interakcje pomiędzy poszczególnymi bohaterkami;
- pojawienie się elementów humoru, lekkich docinków i szczypty ironii;
- nowi bohaterowie wnoszący „powiew świeżości”;
- zamknięte wszystkie wątki na zakończenie.
Minusy:
- szkoda, że tylko jedna bitwa w przestrzeni kosmicznej;
- trochę „niemrawy” i mało dynamiczny początek.
Ogółem książka dobra.

Plusy:
- kontynuacja wojny ludzi z sojuszem obcych, bezwzględna walka trwa;
- dobrze wykreowana postać Sorilli Aidy z jej nowymi „pakietami”;

JAK dotąd idzie świetnie kolejna świetna książka

JAK dotąd idzie świetnie kolejna świetna książka

Opowieści o przygodach Sorilli Aidy ciąg dalszy. I to jaki! Poprzednia część była chwilami nieco "przymulona". Tutaj tego brak. Dzieje się dużo i szybko.

Obcy nie dają za wygraną i próbują odzyskać kontrolę nad Haydenem. Ludzie jednak nie zamierzają stać bezczynnie. Wojna przenosi się na światy kontrolowane przez Sojusz.

Akcja przenosi się w czasie o kilka lat od wydarzeń przedstawionych w poprzednim tomie, ale w tej części nie posuwa się znacząco na przód. Walki z obcymi nadal trwają, Lucjanie okopali się w dżungli i nękają kolonistów, a w przestrzeni kosmicznej statki obcych ścierają się z ludzkimi. Na dobrą sprawę mamy tu przedstawioną tylko jedną bitwę w kosmosie, ale za to jaką bitwę. Papa kilo, atomówki i amunicja rodzaju wszelakiego śmiga gęsto ;) Podobnie na powierzchni planety, gdzie Aida daje w kość Lucjanom.

Oj, działo się, działo. Świetna lektura. Zdecydowanie polecam całą serię :)

Akcja przenosi się w czasie o kilka lat od wydarzeń...

Całkiem niezłe ale ale trochę brakuje do poprzednich części Ciekawe jak akcja się rozwinie biorę się na następną część polecam ogólnie to jak do tej pory całkiem niezły cykl

Mija jakiś czas, a walka z obcym sojuszem trwa, a niesamowita pani sierżant dostaje następne punkty za bohaterstwo, nieugiętość i "trzy duże apteczki do nieśmiertelności" (skojarzenia z grami komputerowymi nasuwają się same). Autor rozbudowuje uniwersum dodając nowe postacie biorące udział w niekończącej się batalii. Świetna rozrywka space operowa.

• Audiobooki
  • Science Fiction