Hayden War tom 3 Walkiria w ogniu

Cykl: Hayden War (tom 3)
Wydawnictwo: Heraclon
LubimyCzytać

Trwa wojna ludzi z Sojuszem obcych. Sorilla i jej zespół podejmują się niezwykle trudnej misji uwolnienia zakładników przetrzymywanych na jednej z wrogich planet. Pomimo że odbudowano orbitalne łącze na Świecie Haydena, w dżungli nadal grasują Strażnicy, prowadząc partyzancką walkę z oddziałami ludzi. Tymczasem w przestrzeni kosmicznej pojawia się nowy gracz, który zachwieje układem sił ale Ziemianie też mają w zanadrzu niejedną niespodziankę. Jak zakończy się starcie w kosmosie? Czy Świat Haydena będzie znowu wolną planetą?

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

veinylover | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Nadal się to świetnie czyta, a audiobooki w wersji czytanej przez Rocha Siemianowskiego są znakomicie dopracowane, także od strony tłumacza i uwag tłumacza.
Nadal główna bohaterka kobieca szaleje na froncie i dostaje ode mnie 7 gwiazdek.
Jeszcze ostrzej i jeszcze brutalniej pod względem akcji.
Ludzkość nie zasypia gruszek w popiele i rozwija się korzystając z wykradzionej technologii. Obcy wciąż nie doceniają wredności rasy ludzkiej i płacą za to.
Także i ten tom jest historią domkniętą i chwała za to autorowi.
Biorę się za następną część.

Po ostatniej wizycie na świecie Haydena nie spieszyło mi się, żeby tam wracać. I błąd! Wreszcie dostałam to, na co czekałam!

Od pierwszego lądowania sierżant Aidy na Haydenie mija pięć lat. Wojna z Sojuszem obcych trwa nadal, mimo iż jest spokojniej. Sorilla zostaje wysłana z misją odbicia jeńców, tymczasem wciąż ma nieznośne przeczucie, że cisza na Haydenie jest pozorna i że wkrótce wydarzy się coś większego.

Akcja od pierwszych stron. Wsiąknęłam w poczynania sierżant, a i znacznie bardziej zaczęłam ją lubić. Ale nie tylko. W końcu autor tchnął trochę życia w swoich bohaterów, nie są już tylko imionami i nazwiskami, nawet ci na statkach kosmicznych. Zwykle wątki w przestrzeni mnie z lekka nudziły, tak tutaj czytałam z zainteresowaniem. Dodatkowo pojawiły się akcenty humorystyczne i zwiększyła się liczba fajnych interakcji między bohaterami, czego również mi brakowało w poprzednich tomach. Poczynania Aidy były nieziemskie i strasznie mi się to podobało, potrafiła zachować zimną...

książek: 2054
jamczyk | 2018-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Mija jakiś czas, a walka z obcym sojuszem trwa, a niesamowita pani sierżant dostaje następne punkty za bohaterstwo, nieugiętość i "trzy duże apteczki do nieśmiertelności" (skojarzenia z grami komputerowymi nasuwają się same). Autor rozbudowuje uniwersum dodając nowe postacie biorące udział w niekończącej się batalii. Świetna rozrywka space operowa.

sethkane | 2017-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2017

No i kolejna książka ląduje na mojej półce jako przeczytana. Tym razem jest to trzeci tom Hayden War. Na początku był dla mnie mega-nudny, i już myślałem że autor coś skopał z tą częścią i jeszcze będę musiał odrzucić tą książkę na półkę, ale jednak udało się. Przeczytałem całą z wielkim zadowoleniem. Na początek Sorilla Aida spada wraz z oddziałem w „meteorycie”, co mnie nie lada zdziwiło i nie wiedziałem o co w tym może chodzić. Potem rozegrała sie akcja ratowania zakładników z rąk ghulli ( jedni z alienów ). Sorilla naprzód, dwóch snajperów na dalekim wzniesieniu, walka i scena z ewakuacją zagłodzonych ludzi w podartych ubraniach. Nie wiem czemu, ale mnie to strasznie znudziło. Ale potem powili akcja się napędza. Następnie statek kosmiczny ludzi USS „Cheyenne” zabiera wszystkich z obcej planety i lecą sobie na Hayden.

Sorilla ma zasłużone 2 tygodnie urlopu ( którego oczywiście nie wykorzysta ). Ogólnie wszystko się dzieje 5 lat po zdarzeniach w ostatniej książce. Na Haydenie...

RAFWOLO9027 | 2018-03-08

Całkiem niezłe ale ale trochę brakuje do poprzednich części Ciekawe jak akcja się rozwinie biorę się na następną część polecam ogólnie to jak do tej pory całkiem niezły cykl

baszar | 2017-01-06
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2017
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Przyjemne lekkie czytadło w klimatach s-f. Niby wtórne i przewidywalne, ale czytało mi się przyjemnie. Napisane sprawnie, jest trochę humoru.

PL_Cmd_Jacek | 2017-05-24
Przeczytana: 15 maja 2017

Moje klimaty. Starcia flot kosmicznych, walka o planetę. Czas zacząć tom 4.

Krzysiek | 2018-09-30
derflinger | 2018-09-24