Wydawnictwo: C. H. Beck
LubimyCzytać

Opracowanie "Sądy i trybunały oraz pozasądowe sposoby załatwiania sporów międzynarodowych. Perspektywa polska" zawiera wybór zagadnień, które autorzy - na gruncie przedmiotu określonego w tytule niniejszej monografii - uznali za szczególnie ważkie i interesujące. Publikacja nacechowana jest zespołem poglądów wypracowanych i wciąż jeszcze kształtowanych wokół Zakładu Prawa Międzynarodowego...

Publikacja nacechowana jest zespołem poglądów wypracowanych i wciąż jeszcze kształtowanych wokół Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
"Praca jest adresowana do wszystkich osób, które wyrażają generalne zainteresowanie sądownictwem międzynarodowym oraz sposobami rozstrzygania sporów zarówno pomiędzy państwami, jak i - w określonych konwencyjnie sytuacjach - pomiędzy państwami, a ich obywatelami. Szczególnie wart podkreślenia wydaje się tu polski wątek, wskazujący na możliwości, jakie w dochodzeniu do sprawiedliwości przed sądami międzynarodowymi otwierają się przed obywatelami naszego kraju.
Mało nachalny do tej pory wkład polskiej nauki w budowę systemu instytucjonalnego sądownictwa międzynarodowego, a także nasza postępująca obecność przed trybunałami międzynarodowymi, będą wymagały coraz szerszej wiedzy teoretycznej i bogatszego doświadczenia praktycznego. I właśnie monografia krakowskich internacjonalistów na takie oczekiwania i potrzeby znakomicie odpowiada."
fragment recenzji wydawniczej autorstwa Prof. dr hab. Genowefy Grabowskiej.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!