Tybet płonie

Okładka książki Tybet płonie Oser
Okładka książki Tybet płonie
Oser Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog publicystyka literacka, eseje
108 str. 1 godz. 48 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Tytuł oryginału:
Tibet on Fire
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2017-01-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-16
Liczba stron:
108
Czas czytania
1 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380026513
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX I XXI wieku Mai Ge, Cheng Gu, Jinghui Meng, Shiying Mu, Oser, Qian Zhongshu, Han Shaogong, Shen Congwen, Tiesheng Shi, Wenbo Sun, Su Tong, Yiduo Wen, Wenjian Wu, Chuan Xi, Wang Xiaobo, Zhimo Xu, Can Xue, Geling Yan, Hua Yu, Chengzhi Zhang, Lunyou Zhou
Ocena 8,2
Kamień w lustr... Mai Ge, Cheng Gu, J...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
55
31

Na półkach:

Literaturę faktu ciężko oceniać tak jak oceniamy beletrystykę. Więc najwięcej można dyskutować o samym podjętym w tego typu publikacjach temacie. Ten na tle dzisiejszych "problemów" ludzkości jest conajmniej niezwykły. Zatrważające jest to ile jest jeszcze na świecie miejsc gdzie cierpią tysiące ludzi, a świat zajęty jest tym ile jest płci albo czy debilne końcówki feminatywów są fajne czy nie. W tej książce uderzyła mnie motywacja mnichów i ludzi dokonujących samspaleń. Zadziwiające jak osaczenie z każdej strony bezprawną przemocą nie dało rady zarazić nią swoich ofiar. Ich oddanie religii buddyjskiej i wystrzeganie się wszelkiej przemocy wobec innych jest godne podziwu. Czysty umysł i taka samośwaidomość i dyscyplina w codziennym postępowaniu są umiejętnosciami nie do opanowania dla zapewne 80 procent populacji. Kiedyś w ogóle nie rozumiałam dlaczego ludzie robią sobie takie rzeczy z własnej woli. Dziś inaczej patrzę na kwestię tego co znaczy być wartościowym człowiekiem.

Literaturę faktu ciężko oceniać tak jak oceniamy beletrystykę. Więc najwięcej można dyskutować o samym podjętym w tego typu publikacjach temacie. Ten na tle dzisiejszych "problemów" ludzkości jest conajmniej niezwykły. Zatrważające jest to ile jest jeszcze na świecie miejsc gdzie cierpią tysiące ludzi, a świat zajęty jest tym ile jest płci albo czy debilne końcówki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
162
145

Na półkach: , ,

“Tybet płonie” przybliża nam formę sprzeciwu wobec ChrL. Czytając o aktach samospalenia przypomniałem sobie o tym, jak japońscy piloci w imię honoru woleli wlatywać w amerykańskie samoloty, upatrując w tym możliwość zlikwidowania jak największej liczby przeciwników, co mogło oddalić pokonanie cesarstwa japońskiego.

W swym reportażu Oser przybliżyła nam nie tylko fakt, iż Tybetańczycy dokonują takiego, z ich punktu widzenia, aktu poświęcenia w wyższej sprawie. Czytamy tu również o tym jak władze chińskie manipulują przekazem i dorabiają gębę osobom dokonującym samospalenia. Szczególnie to składnia do refleksji, bo to iż media kreują rzeczywistość nie tyczy jedynie tego problemu. Autor na kartach swego reportażu przedstawił nam również testamenty ofiar. Widzimy, iż ile ofiar – tyle testamentów.

Jeśli ktoś jest ciekawy świata, to niech ma w pamięci, że istnieje takie dzieło jak “Tybet płonie”. To krótka książka, ale wyczerpuje temat.

“Tybet płonie” przybliża nam formę sprzeciwu wobec ChrL. Czytając o aktach samospalenia przypomniałem sobie o tym, jak japońscy piloci w imię honoru woleli wlatywać w amerykańskie samoloty, upatrując w tym możliwość zlikwidowania jak największej liczby przeciwników, co mogło oddalić pokonanie cesarstwa japońskiego.

W swym reportażu Oser przybliżyła nam nie tylko fakt, iż...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    18
  • Przeczytane
    6
  • Reportaże
    1
  • Posiadam
    1
  • 2020
    1
  • Do kupienia
    1
  • Koniecznie przeczytać
    1
  • Posiadane
    1
  • Tybet
    1
  • Książki do kupienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tybet płonie


Podobne książki

Przeczytaj także