Projekt Brontë

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
The Brontë Project. A Novel of Passion, Desire and Good PR
mad28

Sara Frost szuka listów miłosnych Charlotte Brontë, ale na jej uczelni liczą się tylko badania Claire Vigee dotyczące księżnej Diany. Gdy rzuca ją narzeczony, Sara przeżywa wstrząs. Zmuszona godzić mitologię romansu z realiami współczesnej miłości, stwierdza, że życie i twórczość Charlotte Brontë nauczyły ją wiele o zaletach bycia romantyczką o duszy pragmatyczki.

izabela81 | 2014-02-26
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2014

Zdradzę małą tajemnicę, iż pod koniec książki (bo tylko wtedy coś się dzieje) Sara będzie musiała wybierać między trzema mężczyznami, którzy zakochają się w niej jednocześnie! No, ale chyba od przybytku głowa nie boli? Co postanowi? Będziecie zaskoczeni!
Mnie osobiście książka nie porwała. Z wielkim trudem dobrnęłam do końca...

Natalia | 2013-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Nie, nie i jeszcze raz nie! Jest to jedna z najnudniejszych książek jakie miałam szanse przeczytać. Praktycznie nic się w niej nie dzieje. Jeden nudny wątek ciągnie się przez całą książkę.. Jednym słowem NUDY!

PrzyAromacieKawy | 2011-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak słabej, tandetnej, na siłę przedłużanej i beznadziejnej książki już dawno nie czytała. Stracone trzy dni w oczekiwaniu na to, żeby coś się w końcu wydarzyło. I działo się, ale to, co się działo było jeszcze bardziej beznadziejne! Strona za stroną! Zdanie po zdaniu to wielka porażka! Dialogi są straszne, przedłużane. Po kilku linijkach nie wiadomo o co chodzi i czym ci ludzie debatują.
Jest to historia Sary, która robi doktorat. Jej celem jest przeprowadzenie badania na temat listów sióstr Bronte a dokładniej odszukanie zaginionych listów Charlotte, które ta pisała do swojego ukochanego profesora. W pewnym momencie korespondencja się urywa. Wielu twierdzi, że ktoś zniszczył listy lub są one jakoś zachowane. Na pewno zostały napisane. Teraz tylko trzeba odkryć, co w nich było.
Książka miała być pewnym porównaniem historii Charlotte Bronte i księżnej Diany. Obie nieszczęśliwie zakochane, młodo zmarły, były i nadal są cenne dla wielu osób. Wszystko to miało być zgrabnie połączone...

Naataaalciaa | 2012-09-30
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Niestety troszkę na siłe przeciągana... Tak czy siak jak już wpadnie w łapki to trzeba przeczytać do końca. Bolesne rozstanie głównej bohaterki budzi współczucie i zainteresowanie dalszymi losami.

Luka277 | 2013-07-16

Przeczytałam, ale jakim cudem?! chyba do samego końca wierzyłam, że to wszystko ma jakiś sens...Niestety nie miało...

Dominika | 2015-10-20
Przeczytana: 02 stycznia 2010