Urokliwe miasta i miasteczka. Polska Lista Przebojów

Wydawnictwo: National Geographic
LubimyCzytać

Trzebiatów * Trzcińsko-Zdrój * Myślibórz * Darłowo * Chojnice * Chełmno * Brodnica * Reszel * Tykocin * Świebodzin * Lubsko * Bytom Odrzański * Rydzyna * Łęczyca * Pułtusk * Chęciny * Pińczów * Kazimierz Dolny * Milicz * Paczków * Głogówek * Pszczyna * Lanckorona * Myślenice * Ciężkowice * Stary Sącz Polska Lista Przebojów to kieszonkowa seria przewodników, które przedstawią w krótkiej i przystępnej formie wszelkie atrakcje naszego kraju: metropolie, miasta, małe miasteczka i wsie; zamki, twierdze i klasztory; parki, rezerwaty oraz miejsca dobrej zabawy i wypoczynku. Każdy miniprzewodnik będzie poświęcony innemu zagadnieniu. W poszczególnych tytułach z serii pokażemy co, dlaczego oraz kiedy warto w Polsce zwiedzić. Dowiesz się, dlaczego warto wpaść do Lądu, z czego słyną Liszki i co słychać pod Jaworem. Nie zabraknie też informacji o turystycznych nowościach w znanych i odwiedzanych miejscach, takich jak Toruń, Kraków czy Zakopane. W każdej książce z tej serii znajdziesz garść potrzebnych wiadomości historycznych i krajoznawczych. Każdy przewodnik to zbiór informacji na określony temat. Cała seria to kompendium wiedzy, którą z powodzeniem można wykorzystać do planowania wolnego czasu. Typowym przykładem małego urokliwego miasteczka, z jego wszystkimi charakterystycznymi cechami, jest Kazimierz Dolny. Ma więc on ciekawą, zabytkową i różnorodną zabudowę, złożoną z obiektów świeckich i sakralnych. Jest też niezwykle malowniczo położony w interesującej okolicy. Sąsiedztwo Lublina i Radomia oraz bliskość Warszawy sprawiają, że jest to od wielu lat najpopularniejsze w Polsce miejsce na weekendowe wypady. Na terenie naszego kraju, szczególnie doświadczonego działaniami II wojny światowej, przetrwało mimo wszystko wiele takich miejsc - kameralnych i klimatycznych - w których historię opowiadają zachowane zabytki. Ot, choćby małopolska Lanckorona, którą upodobały sobie anioły, a jeden z nich przysiadł nawet na tamtejszym pochyłym ryneczku.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!