Hayden War. Tom 6. De Oppresso Liber

Okładka książki Hayden War. Tom 6. De Oppresso Liber Evan Currie
Okładka książki Hayden War. Tom 6. De Oppresso Liber
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Hayden War (tom 6) fantasy, science fiction
Hayden War (tom 6)
Drageus Publishing House
2016-12-08
2016-12-08

Ta ocena to podsumowanie całego cyklu. "Hayden War" to fascynujący i wciągający akcyjniak sci-fi, który łatwo się czyta i przyswaja. Pomimo tego, że nie będę wchodził w szczegóły fabuły, epilog mógłby być bardziej rozbudowany. Jednakże, jeśli jesteś fanem uniwersum DC lub Marvela oraz ogólnie pojętych superbohaterów, ten cykl jest dla Ciebie.

Prosta, ale interesująca historia. Ciekawy świat i rozwojowy konflikt - z książki na książkę. Bohaterowie bez rozwoju charakteru. Napisana z jasnymi i precyzyjnymi informacjami naukowymi, co wzbogaca treści gatunkowe sf. Poza tym przeczytałem całą serię w tydzień, więc jestem chętny na więcej od tego autora. Żałuję, że jest tylko 9 tomów i ten ostatni pozostawia "niedosmak", coś w rodzaju: to wszystko? A gdzie fajerwerki?

Prawdziwą plagą w ostatnich czasach jest to, że autor wyczuje kasę pisze coraz gorsze tomy i nie kończy. Ta książka była bardzo słaba logiczna od początku ale względnie ciekawa do 3 - 4 tomu. W tomie 5 już bardzo spadł jej poziom do absurdalnej głupoty a w tomie 6 - czyli tym. Poziom głupoty sięga zenitu. Bardzo szkoda, że autorzy tak często niszą swoje własne dzieła po przez pisanie, do puki jeszcze ludzie chcą to czytać i za to płacić. Boję się ostatniego przetłumaczonego tomu 7 - bo kurs od 4 jest stale spadkowy i to znacznie.

Wciągająca.

Wciągająca.

Jak dla mnie kolejny tom lepszy od poprzedniego.
Skończyły się rozgrywki polityczne, a rozpoczęła twarda walka.
Jak się lubi ten cykl to zawodu nie będzie. Chociaż każdy może mieć swoje zdanie w tym zakresie.
Plusy:
- kontynuacja, która mi odpowiada, bezpardonowa walka;
- kolejne starcie Ziemian z bezwzględną rasą Ross Ell;
- czy uda się zdobyć technologię obcych;
- dynamiczna akcja na świecie zwanym Dzieckiem Boga;
- interesujący nowy gatunek, Dziecianie i ich specyficzna planeta;
- pomoc dla uciskanych, zgodnie z tytułowym mottem;
- wątek „USS Polska”, jako Polak jestem tym podniesiony na duchu;
- Sorilla Aida jako niezniszczalna maszyna do zabijania;
- relaks, odprężenie i luz gwarantowane;
- miało być zakończenie, ale kontynuacja cieszy.
Minusy:
- jakoś nie przemawia do mnie wyjaśnienie dotyczące napędów grawitacyjnych;
- na początku za dużo nudnych opisów szkolenia partyzantki.
Ogółem książka dobra.

Jak dla mnie kolejny tom lepszy od poprzedniego.
Skończyły się rozgrywki polityczne, a rozpoczęła twarda walka.
Plusy:
- kontynuacja, która mi odpowiada, bezpardonowa walka;
- kolejne starcie Ziemian z bezwzględną rasą Ross Ell;
- czy uda się zdobyć technologię obcych;
-...

Przez pewną część powieści obawiałem się powtórki z pierwszego tomu. Na szczęście tak nie było i kartki książki zawierają więcej nowości niż tylko inną miejscówkę czy rasę. Po moim delikatnym marudzeniu na spowolnieniu akcji w części piątej tutaj mamy powrót do tego co wychodzi autorowi najlepiej. Czysta akcja. Dodatkowo na tej planecie odkryto pewne urządzenie które nasunęło myśli "a może na Haydenie również jest coś w tym stylu", cieszę się iż seria wróciła na swój poziom. Mogę wam polecić ten cykl jeśli tylko lubicie niewielkie powieści pełne akcji z minimalną ilością innych elementów.

Zapraszam również na mego bloga:

I oto nadszedł ten moment. Spodziewany, ale zdecydowanie niechciany. Rozczarowanie. Oto jest, najsłabsza część z cyklu "Hayden War".

Tym razem akcja przenosi się głównie na świat zwany Dzieckiem Boga, który zaatakowali Ross. Major Aida wraz z zespołem zostaje wysłana, aby stworzyć z miejscowych grupę na podobieństwo haydeńskich tropicieli i jak najbardziej uprzykrzyć najeźdźcom żywot.

Właśnie te opisy - szkolenia, zwiady - są najnudniejszą częścią książki. Przez mniej więcej 10 rozdziałów męczyłam się z czytaniem, bo (cytując klasyka) "jak zachwyca jak nie zachwyca?". A początek zdecydowanie nie zachwyca. Później robi się już ciekawiej i ciekawiej, jednak nie na tyle, by zatrzeć początkowe niemiłe wrażenie. Na plus, zdecydowanie, walki o stolicę i pewne znalezisko.

Bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii. Ludzie są zbyt do siebie podobni charakterami (jakby autor miał szablon do tworzenia postaci i korzystał z niego w nadmiarze),obcy są zbyt ludzcy. Ogólnie, czegoś mi tu zabrakło.

"Hayden War" jest jedną z moich ulubionych serii i ten słabszy epizod tego nie zmieni. Natomiast z lekturą kolejnej części nieco się wstrzymam. Na razie mnie do niej nie ciągnie.

super :)

super :)

Nie wiem jak dodać odpowiedź do opinii Villiany którą uważam za dość trafną ale ale czepia się szczegółów które moim zdaniem nie powinna nie jej oceniać Co jest fikcją A co jest z magią u mnie leci tylko jedna gwiazdka za zakończenie A tak to super

Nowy świat, ale stara, niezawodna, już major Aida, wraca do walki i tworzenia ruchu oporu. Tym razem niczym Indiana Jones urocza major grzebie w pradawnych artefaktach, przy okazji anihilując wielki tłum obcych. Miało być zamknięcie cyklu, a została już wydana część następna, co tylko bardziej mnie cieszy.

• Audiobooki
  • Science Fiction