Ostatnia sprawa

Okładka książki Ostatnia sprawa Lee Child
Okładka książki Ostatnia sprawa
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 16)
Albatros
2016-04-22
2016-04-22

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

ktoś może wie dlatego wieśniaki z milicji z Tennessee zostawiają trupy na łące zamiast zakopać je w lesie?

Po raz kolejny mamy gwarancję wszystkiego, co zapewnia Jack Reacher - mocne tempo akcji, dużo efektownych przykładów umiejętności żandarma. Po raz kolejny udana lektura.

Reacher jak zawsze w formie. Co tu dużo mówić :) ciekawie zarysowana intryga, nieźle zakręcona. Najbardziej podoba mi się ta dedukcja Reachera i wyjaśnienie wszystkiego przez autora w sposób logiczny.

Kolejna dobra część z cyklu.

Kolejna dobra część z cyklu.

Podobało mi się to, co autor uczynił w tym tomie! Zaskoczył :-)

Podobało mi się to, co autor uczynił w tym tomie! Zaskoczył :-)

Bardzo solidny kryminał!
Napięcie do samego końca.
Nic na łapu capu

Bardzo solidny kryminał!
Napięcie do samego końca.
Nic na łapu capu

Z przyjemnością cofnąłem się wraz z Jackiem Reacherem do czasów gdy za jego podróże płacił jeszcze bogaty wujek.

Jack Reacher trochę z innej strony, bo – nareszcie – cofamy się do pewnej przeszłości i przyglądamy się przygodom pana majora, który aktywny jest w swej służbie.
Powieść ciekawa i intrygująca, ale zakończenie trochę szybko nadeszło i pozostawiło pewien niedosyt. Niemniej, to kolejna ciekawa przygoda z ,,przygodami" Jacka Reachera. Polecam bardzo!

13/2023 (audiobook 5/2023)
Wiecie, że Jack Reacher kończy w tym roku sześćdziesiąt trzy lata? Czas leci…
Ale w roku 1997, gdy rozgrywa się akcja tej powieści, miał lat trzydzieści siedem i był nie do zatrzymania jeszcze bardziej niż później ;)

“Ostatnia sprawa” to szesnasty tom opowieści o bezkompromisowym majorze żandarmerii wojskowej. Zdecydowanie – jest to jedna z najlepszych części cyklu.
Kapitalna historia, świetna intryga, błyskotliwe twisty.
No i gratka dla uważnych czytelników serii: wreszcie poznajemy całą, legendarną już, historię z generałem, która sprawiła, że Reacher przyspieszył swoje rozstanie z armią.

Kogoś, kto od tej części zacznie swoją przygodę z Reacherem może irytować jego arogancja, pewność siebie i niezniszczalność. Wierni czytelnicy Lee Childa przyjmują już tę konwencję ze spokojem a nawet – oczekiwaniem.
Kibicuję tej postaci, gdyż reprezentuje ona model sprawiedliwości, jaki uznaję za niemalże idealny.

Ale “Ostatnia sprawa” to przede wszystkim kawał dobrego kryminału ze śledztwem, w którym żandarmeria wojskowa współpracuje (albo konkuruje) z policją państwową.

Książki wysłuchałem w wersji audio, w interpretacji Jana Peszka. Wyborna przygoda!
Czucie tekstu, melodia języka, dramaturgia, operowanie emocjami. Mistrz Jan!

13/2023 (audiobook 5/2023)
Wiecie, że Jack Reacher kończy w tym roku sześćdziesiąt trzy lata? Czas leci…

Świetna fabuła, która do samego końca pozostawia w czytelniku wątpliwości, co do tego, kto jest głównym złym i o co w sprawie dokładnie chodziło. Ponadto tom ten dokładnie pokazuje nam jak wyglądały ostatnie chwile Reachera w wojsku, co zdaje się zdradzać sam tytuł książki. Kolejna udana pozycja w repertuarze Lee Child'a.

• Lee Child
  • Audiobooki