Andumenia

Wydawnictwo: Czwarta Strona
LubimyCzytać

Legenda Andumenii głosi, że Generałowie powstaną, gdy ojczyzna będzie w potrzebie Kraj jest na skraju kolejnej wojny i bankructwa. Władczyni Andumenii decyduje się wybudzić po 120 latach skrzydlatych Generałów armii, uśpionych po wielkiej bitwie z Zineanem mocą niezwykłego zaklęcia. Dwór wrze od plotek, wewnętrznych zdrad oraz walk o władzę. May Verteri, najpotężniejsza z przebudzonych i ulubienica poprzedniej przywódczyni, oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki. Piękna i charyzmatyczna Krwawa Generał nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. May knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc. Losy Andumenii spoczywają w niepewnych rękach, a zagrożenie może przyjść z najmniej spodziewanej strony Powieść laureatki I edycji konkursu Czwarta Strona Fantastyki została doceniona przez Jury za rewelacyjną kompozycję, świetnie przemyślane intrygi i język godny światowych bestsellerów.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion