Książka Roku 2018

Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie

Wydawnictwo: E-bookowo
biznes, finanse
LubimyCzytać

Pisania można się nauczyć. Trzeba dużo czytać i pisać. Tak przynajmniej twierdzi King. A ciekawe ćwiczenia Ci tylko w tym pomogą.   "Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie" to 36 ćwiczeń, dzięki którym:   - wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania; - wyćwiczysz swój warsztat pisarski; - wyćwiczysz "lekkie pióro".   36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, aby zacząć pisać...

"Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie" to 36 ćwiczeń, dzięki którym:

- wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania;

- wyćwiczysz swój warsztat pisarski;

- wyćwiczysz "lekkie pióro".

36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, aby zacząć pisać tak, by inni chcieli to czytać i z czasem napisać dobrą książkę lub prowadzić poczytny blog.

Jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Grazia_czytaninka_ | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Lubicie podejmować wyzwania? Jeśli tak, ta książka jest zdecydowanie dla was. 36 dni i 36 ćwiczeń, które mają na celu polepszyć wasze umiejętności pisarskie i zmotywować do codziennego pisania. Nie bójcie się, gdyż nie jest to poradnik typowy dla samych pisarzy. Myślę, że każdy z nas może czerpać z niego korzyści dla siebie samego.

Przyznaję, że sama nie podjęłam jeszcze ani jednego wyzwania, ale tylko i wyłącznie z tego względu, że póki co gonią mnie zaległości i nie mam zwyczajnie na to czasu. Przestudiowałam jednak każde z wyzwań i chętnie się ich podejmę w późniejszym czasie. Przy niektórych z nich buzia mi się uśmiechała, przy innych opadała szczęka i zastanawiałam się czy im podołam. Czy mi się uda, nie wiem, jednak na pewno spróbuję.

Dwa różne teksty, znaczenie niby to samo, a jednak odbiór czytelnika całkiem inny. Aż dziwne, prawda? To zaskakujące w jak różny sposób można napisać o jednej rzeczy. Nasze słowa mają niezwykłe znaczenie i dobrze jest, gdy umiemy operować...

Marzenie_Literackie | 2019-01-05

Sama koncepcja i sposób napisania poradnika przypomina formę warsztatów, w jakich mamy okazję aktualnie brać udział. Autorka jest coachem, my jesteśmy praktykantami. Choć Krystyna Bezubik w poradniku zwraca się głównie w formie żeńskiej, absolutnie nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby płeć męska również przyjrzała mu się z bliska.
A jakie są moje odczucia po 36-dniowym wyzwaniu? Bardzo pozytywne. Niektóre ćwiczenia pozwoliły uświadomić sobie, co idzie mi bez większego problemu, a nad czym muszę popracować. Niektóre irytowały przez pustkę na papierze, której nie potrafiłam z jakiegoś względu zapełnić, inne sprawiały nieoczekiwaną satysfakcję. Sinusoida drogi do sukcesu - dokładnie tak jak bywa to w tym pisarskim świecie. 36-dniowe wyzwanie bez mrugnięcia okiem mogę zaliczyć do ciekawych doświadczeń, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do lepszego przyswojenia umiejętności pisarskich. To były w pełni sukcesywnie wykorzystane 36 dni, jakie miałam okazję przerobić.

Kubencjusz_Ziegler | 2019-01-20
Sillie | 2019-01-15