Jak zostać damą? Niezwykły poradnik dla kobiet

Wydawnictwo: Dream Music
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
inne
LubimyCzytać

Kim jest współczesna dama? Nie każdy wychował się w pałacu, ale od każdego świat wymaga odpowiednich zachowań. Ktoś powie, że w wieku XXI, czasie e-maili i SMS-ów, sztywna etykieta jest już passé. A jednak wciąż zdarzają na sytuacje, nawet w sieci, w których po prostu trzeba się umieć zachować! Odpowiednio przywitać, złożyć życzenia, dobrać pasujący do okoliczności prezent, wiedzieć,...

Kim jest współczesna dama?
Nie każdy wychował się w pałacu, ale od każdego świat wymaga odpowiednich zachowań. Ktoś powie, że w wieku XXI, czasie e-maili i SMS-ów, sztywna etykieta jest już passé. A jednak wciąż zdarzają na sytuacje, nawet w sieci, w których po prostu trzeba się umieć zachować! Odpowiednio przywitać, złożyć życzenia, dobrać pasujący do okoliczności prezent, wiedzieć, co mówić, idąc na rozmowę o pracę. Podobnie jest z modą. Owszem, mini jest piękne, ale nie przystoi każdej kobiecie i nie w każdym miejscu.
Obecnie kobieta powinna wiedzieć, jak poruszać się w meandrach najnowszych technologii, umieć swobodnie porozmawiać zarówno z pracownikiem, jak i szefem, odpowiednio zachować się na randce, przyjęciu weselnym czy w hotelu.
Jak pozostać damą w relacjach z mężczyzną, dziećmi i koleżankami? Jak dbać o siebie i pozwalać sobie na odrobinę przyjemności, nie wychodząc jednocześnie z roli damy? Pamiętaj - damą nikt się nie rodzi, więc damą może zostać każda kobieta.
Oto przystępny i wyczerpujący przewodnik po świecie współczesnej etykiety.
Zasady savoir vivre'u przybliżają: ekspert etykiety, znana z programu TVN Projekt Lady - dr Irena Kamińska-Radomska, i ceniona dziennikarka, Agnieszka Prokopowicz.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Iwona Nocoń | 2018-10-29
Przeczytana: 26 października 2018

Przede mną kolejna książka którą udało mi się przeczytać w jeden dzień. Nie piszę tego by się chwalić. Chcę zwrócić uwagę na to, że te moje jednodniówki przynoszą mi wiele rozczarowania. Na co dzień, lubię się delektować książką, co więc powoduje, że innym pozycjom poświęcam tak mało czasu? W wielu przypadkach na starcie czuję brak chemii. Czemu więc wtedy się spasuje? Trzymam się żelaznej zasady. Nie recenzuje dzieła, którego nie skończyłam.

,,Jak zostać damą?'' to poradnik, który ma na celu przybliżyć nam zasady savoir-vivre'u. Zakupiłam go bo byłam pod wrażeniem zasad jakie wpajane były dziewczynom w programie @projektlady_tvn. Po przeczytaniu tej książki, doszłam do jednego ważnego wniosku. Mimo dobrego wychowania jakie wyniosłam z domu, damą nigdy nie zostanę. Pilnowanie swojego zachowania zwyczajnie w świecie by mnie zmęczyło. Rób to, nie rób tego. Czuję się wtedy pozbawiona wolności.
PS. Brak umiejętności wynikających z tej książki nie powoduje, że czuję się gorsza!!! Ode...