Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie

Okładka książki Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie Hal Elrod
Okładka książki Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie
Hal Elrod Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Galaktyka
2016-09-27
2016-09-27

Cudowna książką, pobudzająca i motywująca do zmian.

Cudowna książką, pobudzająca i motywująca do zmian.

To pozycja, na którą bardzo długo czekałam w swoim życiu. Na początku nie byłam tego świadoma, a potem po prostu długo stała w kolejce na liście książek do przeczytania. Prawdopodobnie mogłam przeczytać ją wcześniej, ale być może nie miałaby wtedy takiej mocy i nie odegrała takiej roli w moim życiu jak teraz.
Cała ta metoda Miracle Morning była mi już wcześniej znana, ponieważ całkiem skutecznie przybliżyła ją w swoim podcaście „chociazby”, którą z resztą niezmiennie polecam. W zeszłym roku zdarzyły mi się takie dwa letnie miesiące, w czasie których namiętnie praktykowałam cudowne poranki i przyznam szczerze, był to piękny czas w moim życiu. Właśnie dzięki wspomnieniu tego uczucia weszłam w nowy rok z ogromną nadzieją, że codzienne szczęście jest absolutnie możliwe, a do jego osiągnięcia potrzebna jest wytrwałość i świadomość jasno określonego celu.
I to można właśnie odnaleźć w tej książce.

Hal Elrod odkrył Amerykę, w pewnym sensie, a przynajmniej praktyczny sposób na urzeczywistnienie "Amerykańskiego Snu". Na kartach książki wielokrotnie powtarza, że sukces jest dostępny dla każdego, kto w sposób świadomy zrezygnuje z „bylejakości” i zawalczy o siebie na nowo kreują swoją codzienność. Miracle Morning to nic innego jak zbiór dobrych nawyków, które wykonane w pierwszej godzinie po przebudzeniu, dają napęd i siłę działania na resztę dnia. Miracle morning to codzienna obietnica składana samemu sobie, że jesteś w stanie realizować swoje postanowienia, a to procentuje i niczym wirus rozsiewa po pozostałych obszarach Twojego życia.

Ktoś na stronie Lubimy Czytać napisał: „Można byłoby to streścić w dwóch zdaniach”. I ok, może tak jest. Jednak taka jest specyfika tego typu literatury. Jest to książka rozwojowa, coacherska, można by rzec. Wszelkie powtórzenia poszczególnych stwierdzeń są znamienne dla tego typu treści, ponieważ w założeniu mają się one głęboko w naszych głowach zakorzenić i zostać z nami na dłużej.

Chociaż podstawowe założenia do mnie przemawiają, zdarzają się stwierdzenia aktywujące mój "szurski" radar. Ale powiedzmy sobie szczerze: czasem trzeba po prostu spróbować. Ostatecznie jeśli rzeczy, które w pierwszym kontakcie wydają nam się dziwne działają, a przy tym nie robią nikomu krzywdy, to dlaczego z tego nie czerpać?

Jedyna rzecz, która czasem mnie denerwowała, to kiedy autor utożsamiał sukces z ilością pieniędzy. Tak sobie pomyślałam, że to takie typowo amerykańskie, mierzenie swojego zadowolenia ilością rzeczy, które nas otaczają. 😛

Na koniec, mam kilka edytorskich zarzutów. Niestety w wydaniu, które czytałam było sporo bubli językowych i nie wiem na ile są to błędy w tłumaczeniu a na ile nieuważnej korekty, zapewne obie rzeczy mają tu znaczenie.

Podsumowując, wg mnie jest to wartościowa pozycja, mogaca znacząco wpłynąć na czyjeś życie zwłaszcza jeśli trafi na podatny grunt. Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że to wszystko jest takie oczywiste. Być może. Ale czy to nie jest czasem tak, że to właśnie te "oczywistości" tak trudno wprowadzić w życie?

Cała ta metoda Miracle Morning była mi już wcześniej znana,...

straszne lanie wody

straszne lanie wody

Książka mogłaby się składać z kilku zdań.

Książka mogłaby się składać z kilku zdań.

Dużo amerykańskiego gadania i tonów motywacyjnych. Jednak spomiedzy można wyciągnąć wartościowe treści, które mogą mieć realny wpływ na nasze życie. Jak już wcześniej zauważono, książka mogłaby być znacznie krótsza, jest jednak napisana tak, ze bardzo łatwo i szybko się ja czyta. Nie stracimy zatem za dużo czasu na jej przeczytanie, a jest szansa na wyciągnięcie realnej wartości.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, po przeczytaniu postanowiłem wdrożyć kilka rad zawartych w książce do własnego życia. Część z nich na prawdę się przyjęła pozytywnie i wyrobiła nawyki, co na dłuższą metę pomaga w życiu. Polecam

Motywująca, z dobrymi radami. Faktycznie pomaga.

Motywująca, z dobrymi radami. Faktycznie pomaga.

"Fenomen poranka" to książka, w której pokładałam duże nadzieje.
Nie jestem rannym ptaszkiem i ciekawa byłam, co po lekturze książki zmieni się w mojej codzienności. Oczywiście "samo" się nie zmieni. Trzeba chcieć i wzmocnić swoją motywację.

Niestety książka nie była dla mnie odkrywcza. Na pewno jest to książka gotowych wskazówek i porad dla tych, którzy chcą coś zmienić, ale nie wiedzą od czego zacząć. Bardzo przystępny język i dzięki temu ułatwiony odbiór.

Ja jednak tej książki nie pokochałam. Nie trafiła w moje serce.

"Fenomen poranka" to książka, w której pokładałam duże nadzieje.

Myślę, że to wartościowa książka, czasami przeszkadzał mi styl przekazywania informacji

Odejmuję gwiazdkę za fragment o długości snu. Cała reszta - wskazówki autora świetnie się u mnie sprawdzają.

• Rozwój osobisty