Profesjologia. Nauka o profesjonalnym rozwoju człowieka

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Humanitas
LubimyCzytać

Rozdział 1 zawiera charakterystyczne cechy profesjologii i ich analizę. Rozdział 2 zawiera najważniejsze informacje o pracy ludzkiej jako podstawowym warunku istnienia i profesjonalnego rozwoju człowieka. Rozdział 3 zawiera podstawowe informacje o profesjonalnej pracy człowieka. W rozdziale 4 przedstawiłem teoretyczne podstawy profesjologii jako nowej nauki. Rozdział 5 zawiera wyróżnione i opisane typy i metody naukowych badań, z wyraźnym wyróżnieniem typowych metod profesjologii. W rozdziale
6 przedstawiłem opis warunków profesjonalnego rozwoju na tle ogólnych
zmian rozwojowych człowieka. W rozdziale 7 przedstawiłem proces profesjonalnego
rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozdział 8 zawiera opis
wyników profesjonalnego rozwoju. Rozdział 9 poświęcony jest metodom
stymulacji profesjonalnego i postzawodowego rozwoju dzieci, młodzieży
i dorosłych, szczególnie seniorów. Rozdział 10 zawiera wyniki badań prozawodowych
marzeń dzieci jako przykład twierdzenia, że już dzieci wieku
przedszkolnego posiadają swoją preorientację dotyczącą wyboru zawodów
i pracy ludzkiej; postzawodową ogólną aktywność seniorów oraz aktywność
twórczą. Rozdział 11 to pomocniczy słownik profesjologiczny jako przykład
wyróżnionych i zdefiniowanych wybranych terminów. Rozdział 12 jest
potraktowany jako pomocniczy test ćwiczeniowy, przeznaczony głównie
dla studentów pedagogiki i psychologii przygotowujących się do egzaminu
z przedmiotu profesjologia. Całość pracy zamyka bibliografia, w której zamieszczone
są pozycje bezpośrednio i pośrednio związane z treścią nowej
nauki oraz posłowie autorskie.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!