Postępowanie cywilne. Wydanie 2

Wydawnictwo: C. H. Beck
LubimyCzytać

Seria ta stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu. Podręcznik "Postępowanie cywilne" zawiera omówienie nie tylko podstawowych instytucji z zakresu postępowania cywilnego, dotyczących m.in.: rodzajów postępowania cywilnego, przesłanek procesowych i materialnoprawnych, organów i uczestników postępowania, przebiegu postępowania (w tym wymogów formalnych pozwu,...

rodzajów postępowania cywilnego,
przesłanek procesowych i materialnoprawnych,
organów i uczestników postępowania,
przebiegu postępowania (w tym wymogów formalnych pozwu, przeprowadzania postępowania dowodowego, wyrokowania, jak i zaskarżania orzeczeń),
ale takze:
postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego,
alternatywnych form rozwiązywania sporów,
międzynarodowego postępowania cywilnego z odwołaniem sie do orzecznictwa i doktryny.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion