Wydajny JavaScript. Budowanie szybkich interfejsów aplikacji

Wydawnictwo: Promise
LubimyCzytać

Jeśli jesteś podobny do większości projektantów, w znacznym stopniu opierasz się na JavaScript, aby tworzyć interaktywne i szybko reagujące aplikacje Web. Problem polega na tym, że wszystkie te wiersze kodu JavaScript mogą spowolnić nasze aplikacje. W tej książce pokazano techniki i strategie eliminowania wąskich gardeł już podczas pisania programu. Nauczymy się, jak między innymi poprawić czas wykonania, ładowanie kodu, interakcję z modelem DOM, cykl życia strony.

Nicholas C. Zakas, inżynier frontonu Yahoo! i pięciu innych ekspertów JavaScript – Ross Harmes, Julien Lecomte, Steven Levithan, Stoyan Stefanov i Matt Sweeney – pokazują optymalne sposoby ładowania kodu na stronę oraz podają wskazówki programistyczne, dzięki którym JavaScript może działać tak szybko i efektywnie, jak to możliwe. Poznamy najlepsze praktyki tworzenia plików i ich wdrażania w środowisku eksploatacyjnym, a także narzędzia do rozwiązywania problemów na już działających stronach.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!