Najważniejsza rzecz w życiu

Wydawnictwo: Logos Media
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Każdy z nas ma na głowie wiele ważnych spraw. Pilne zadania i ważne obowiązki praktycznie nigdy się nie kończą. Brakuje nam czasu na odpoczynek, na refleksję nad życiem, a nawet na chorobę. Z drugiej strony, jedno wydarzenie na przykład, brzmiąca jak wyrok diagnoza lekarska potrafi całkowicie zburzyć naszą dotychczasową hierarchię wartości. To, co wydawało się bardzo istotne, nagle...

Z drugiej strony, jedno wydarzenie na przykład, brzmiąca jak wyrok diagnoza lekarska potrafi całkowicie zburzyć naszą dotychczasową hierarchię wartości. To, co wydawało się bardzo istotne, nagle przestaje się liczyć. Co jest więc naprawdę ważne?

Autorzy publikacji sięgają do Biblii i przedstawiają odpowiedź, która może zmienić ludzkie życie.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

weromikal | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka

Wydawnictwo Logos kolejny raz nie oferuje głębszych refleksji a jedynie gotowe, teologiczne formułki cały ogrom filozofii życiowej zamykające do tej JEDYNEJ PRAWDZIWEJ PRAWDY.
Pod przykrywką pozytywnej i luźnej refleksji dostajemy manipulacyjny i propagandowy monolog dokładający kolejną cegiełkę do stereotypizacji ateistów oraz kłamstw na temat możliwości życia bez Boga.

"Ulotność życia nie jest popularnym tematem. Śmierć postrzegamy jako coś przerażającego i nienaturalnego. Także cierpienie, zło, niesprawiedliwość... (...) Tym, co nas niepokoi, jest również swoiste poczucie pustki. Czujemy, że czegoś nam brakuje. Wszystkie nasze aktywności, sukcesy i przyjemności przynoszą ukojenie tylko na chwilę. Wciąż tęsknimy za czymś, co trwale wypełniłoby tę pustkę i nadało naszemu życiu głęboki sens (...)"

Z góry za jedyną możliwą odpowiedź autor uznaje wyłącznie BOGA
"Skąd bierze się nasz lęk przed śmiercią, poczucie pustki i tęsknota za lepszym światem? Tylko Biblia, która jest...