LubimyCzytać

En esta guerra no hay fronteras - w tej wojnie nie ma granic   Jako jedyny ocalały świadek wydarzeń na Marsie Kera Puławska ukrywa się na Ziemi, ścigana zarówno przez korporacje, jak i rządy. Tymczasem do Błękitnego Globu zbliża się flota pragnącego pomścić tragedię Czerwonej Planety Bractwa, a jego bojownicy przenikają na planetę w zalewie uchodźców. Jednak ani korporacje, ani rządy pogrążone...

En esta guerra no hay fronteras - w tej wojnie nie ma granic

Jako jedyny ocalały świadek wydarzeń na Marsie Kera Puławska ukrywa się na Ziemi, ścigana zarówno przez korporacje, jak i rządy. Tymczasem do Błękitnego Globu zbliża się flota pragnącego pomścić tragedię Czerwonej Planety Bractwa, a jego bojownicy przenikają na planetę w zalewie uchodźców. Jednak ani korporacje, ani rządy pogrążone we wzajemnej rywalizacji nie zauważają zagrożenia - a gra toczy się o wyższą stawkę niż kiedykolwiek przedtem.

Tę wojnę przetrwają tylko wilki.

źródło opisu: www.drageus.com

źródło okładki: www.drageus.com

ZojaHawryło | 2017-10-23

No i zagłębiłam się i nie zawiodłam. Kolejna powieść wciągająca i szkoda, że tak mało. Człowiecze! Autorze! Twórz, bo masz potencjał, a sposób przedstawiania faktów i postaci w książce jest wysoce zadowalający. Polecam bardzo gorąco!

Jabuilo | 2017-03-15

Marsjanie atakują!!!
Nie te zielone ludziki z lat "złotego wieku SF", tylko z krwi i kości ziemskich szumowin i najemników. Kontynuacja tomu pierwszego na poziomie niezmienionym, co jest dużym plusem, bo i klimat trzyma poziom i standard military SF nie spada. Bardzo udany debiut w odsłonach dwóch jak dotychczas. Podwyższyłem ocenę o jedną gwiazdkę, bo i tomik większy i akcja się ciekawie rozwija, ale też muszę pewne rzeczy zganić. Niestety Autor nie ustrzegł się komiksowego bohaterstwa głównej postaci. Jest zbyt doskonała, nawet jak jej mordę obiją - sorki- twarzyczkę zdefasonują (brzmi bardziej poprawnie), to i tak w następnej scenie narysowana jest grubą i wyraźną kreską oraz jaskrawymi kolorami. Niezniszczalna i niestety niepokonana w rezultacie, przez to mniej ludzka i zbyt hapiendowa. Mogłaby ją choć raz jeden na akcji rozboleć głowa z powodu "tych dni" na przykład... :))
Wiem, czepiam się, ale niestety postacie są pomimo egzoszkieletów i wypasionych strzelawek, czy innych...

genialna, w porównaniu do "jedynki" książka. Świetne, militarne sf, z humorem, dystansem i aluzjami do najlepszych gier, książek i muzyki.
Cóż że postacie są stereotypowe, skoro nawet bez całego "utożsamiania się z nimi" czuję do nich większą sympatię niż do wszystkich "oryginalnych" i "nietypowych" postaci.
Brawa dla autora! Jak na drugą książkę w karierze to świetna robota!
Polecam.

Pożeracz | 2017-02-02
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Porywające, rozbudowane militarne science fiction. Co działo się z Kerą po wydarzeniach na Marsie?
Co dalej z Czerwoną Kompanią?
Na poprzednim spotkaniu z Autorem pojawiłem się nie znając Jego książki. Tym razem przeczytałem chociaż część. I wiedziałem już, że pytania które męczyły mnie po lekturze pierwszego tom Kronik Czerwonej Kompanii to zdecydowanie za mało, bo "Wilk" ma dużo większy rozmach i sympatie w trakcie lektury niekoniecznie kierują się w stronę tego oddziału korporacyjnej armii.
Paradoksalnie spora część powieści wcale nie jest o najemnikach, przynajmniej nie tylko. Osłabione korporacje Stratus i Van Graff rywalizują na Ziemi, Kera ukrywa się w zaułkach faweli, a wrogowie nie zaprzestaną poszukiwań.
Już od samego początku jesteśmy rzuceni w wir akcji, pełnej walki, opisów broni, taktyk, jednostek. Jak przyznał sam Arkady, to książka o gościach tłukących się w kosmosie i tak można by streścić powieść, choć sporo by to jej ujęło. Mamy świetnie rozwiniętą fabułę,...

Hardox | 2017-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Świetna książka. Choć początek był trochę bez polotu. Zaczęło się jak w Czarnej Kolonii było większość akcji tak i w Wilku mieliśmy od początku strzelanine, akcję, pościg. Ale po 50 stronach się uspokoilo i książka porwała mnie bez końca. Pomysł ze zbieraniną różnej załogi na tajemniczym statku moim zdaniem rewelacyjny. Aż się chciało czytać co dalej z tą ekipą. Polecam drugi tom, który jest zdecydowanie lepszy od tomu 1 .

Sebastian Janek | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Ciężko zacząć mi pisanie tej recenzji, albowiem musiałaby mieć co najmniej kilka stron A4, gdybym chciał opisać książkę dokładnie. Nie będę zagłębiać się w fabułę, bo dzieje się tam tak dużo i tak wiele wątków się przeplata, że trudno jest to ująć w prostych słowach. To trzeba po prostu przeczytać.

Elementy, które pozytywnie wpływają na fabułę to chyba wszystko. Naprawdę. Trudno znaleźć tutaj jakikolwiek minus. Nawet opasłość tomu mi nie przeszkadzała. A wręcz przeciwnie. Na końcu miałem niedosyt. Bohaterowie, dialogi, ich zachowania, akcja, technologia, intrygi, spójność historii, przeplatanie wątków, to wszystko jest napisany w taki sposób, że czyta się na jednym oddechu.

Najważniejsze wątki prowadzone są równolegle, by pod koniec zacząć się przeplatać i łączyć. Bohaterowie zamieniają się miejscami, ewoluują, przeskakują z obozu do obozu. Dzieje się tak dużo, napięcie rośnie w szybkim tempie, a całość wypływa jak piana uszami i nosem.

Rewelacyjne pojedynki, akcja wojskowe,...

baszar | 2018-09-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Ciąg dalszy "zabili ją i uciekła masakrując niczym Rambo niezliczone rzesze wrogów, który nie mogli jej trafić".
Akcja wartka, czyta się łatwo, jednak fabułą jest dziurawa, a fantastyka ma "naukowość", która nie wytrzymuje konfrontacji z licealnym podręcznikiem do fizyki.
Krótko mówiąc: przeciętne czytadło.
Szkoda, bo autor ma trochę ciekawych pomysłów, ale wydaje mi się, że chciał ich wykorzystać za dużo na raz i wyszło średnio.

Kamil Muzyka | 2017-09-06

Jedynym minusem, jest nadmiar fabuły w stosunku do poprzedniej, która była soczystym Combat porn.

Mimo to akcji jest dużo, opisy walki nie zawodzą, a cytat o wojnie jako uczcie nadaje tonu.

qurcz | 2017-07-31

Jeżeli kogoś zraziło zakończenie pierwszej części, tu jest tego znacznie więcej - główni bohaterowie bez problemu radzą sobie z zastępami weteranów, jakby walczyli z dziećmi. Raz za razem.

netmen5 | 2017-02-19

Oczekiwałem jednak większej ilości akcji w przestrzeni kosmicznej. Książka bardziej o uzbrojeniu i wojsku niż walkach w kosmosie.