Alina, alinka

Wydawnictwo: E-bookowo
LubimyCzytać

Czy mąż, poczciwy Peter, może być zdolny do podstępnych akcji przeciw ukochanej żonie? Alinie trudno w to uwierzyć. Jak jednak wytłumaczyć to, co zaczyna się dziać w ogromnym starym domu, do którego wprowadzają się, gdy Peter zaczyna dobrze zarabiać? Drobne zdarzenia, banalne drobiazgi coraz bardziej niepokoją Alinę, gdyż często są związane z niewytłumaczalnymi zmianami nastroju, niemal przejściowymi zmianami jej osobowości.

Magdalena Lewańska

W regale z polską literaturą można by, kierując się kolejnością liter w alfabecie, postawić książki Magdaleny Lewańskiej pomiędzy dziełami Leśmiana z lewej, a Mickiewicza z prawej. Na Parnasie posadzą ją w innym towarzystwie - przy stoliku autorów, którzy swymi łatwo strawnymi utworami umilali czytelnikom wakacyjny wypoczynek, odpędzali nudę podróży pociągiem, odwracali uwagę w poczekalni dentysty, jednym słowem dawali rozrywkę nie pozostawiającą gorzkiego posmaku straconego czasu.

Magdalena Lewańska jest z wykształcenia biologiem. Wychowała się we Wrocławiu, ale od czterdziestu lat mieszka w Niemczech. Pisze opowiadania, powieści i utwory dla dzieci. W Polsce ukazały się jej trzy powieści: Wszystkie moje kaczuszki (Prószyński i S-ka 1999), Tajemnica drewnianej sowy (Stentor 2008) i Detektyw i panny ( JanKa 2011). Publikowała także opowiadania w Esensji (jedno z nich: Stara plebania zdobyło nagrodę tego miesięcznika) w kwartalniku Qfant i w Podkowiańskim Magazynie Kulturalnym".

W wolnym czasie z zamiłowaniem pracuje w ogrodzie. Lubi spacery i jazdę na rowerze.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!