rozwiń zwiń

W mocy wichru cz.2

Okładka książki W mocy wichru cz.2
Agnieszka Hałas Wydawnictwo: RW2010 Cykl: Teatr węży (tom 3) fantasy, science fiction
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Teatr węży (tom 3)
Wydawnictwo:
RW2010
Data wydania:
2013-11-18
Data 1. wyd. pol.:
2013-11-18
Język:
polski
ISBN:
9788379490523
Średnia ocen

                0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Epidemie Paweł Dybała, Agnieszka Fulińska, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Paweł Majka, Mikołaj Maria Manicki, Andrzej Miszczak, Tadeusz Oszubski, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Anna Sakowska, Marta Sobiecka, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Marek Żelkowski
Ocena 7,5
Epidemie Paweł Dybała, Agnie...
Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2023. Antologia utworów nominowanych za rok 2022 Michał Cholewa, Agnieszka Hałas, Łukasz Kucharczyk, Magdalena Świerczek-Gryboś, Paula Wanarska
Ocena 5,9
Nagroda im. Ja... Michał Cholewa, Agn...
Okładka książki Nowa Fantastyka 487 (04/2023) Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Alicja Janusz, Tomasz Krzywik, Django Mathijsen, Luigi Musolino, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Catherynne M. Valente
Ocena 6,5
Nowa Fantastyk... Ewa Białołęcka, Agn...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
514
487

Na półkach:

„Przyspieszył kroku, wspinając się energicznie po stromym zboczu – cień z jarzącymi się oczami, dla których smolista noc była jedynie półmrokiem zmierzchu. Znał drogę.”
Lubię fantastykę, a ponieważ uważam, że w tym gatunku również polscy autorzy mają spory talent, z chęcią sięgam po rodzime dzieła. Zaczynając spotkanie z twórczością Agnieszki Hałas sięgnęłam po rekomendowaną między innymi przez Roberta Szmidta powieść „Dwie karty”. Nie czułam się do końca usatysfakcjonowana pierwszym tomem cyklu „Teatr węży”, ale dałam szanse kolejnym. I tak już „Pośród cieni” zaostrzyło mój apetyt, a „W mocy wichru” sięgnęło wyżyn. I chociaż czuję niedosyt, bo autorka zostawiła mnie w drżącym zawieszeniu, to uważam, że ta trylogia jest jedną z lepszych, jakie miałam okazję czytać.

„Ktoś czerpał chorą radość z ich śmierci, ale czy był czarnym magiem, który karmi się cierpieniem? Czy może fałszywym magiem, odprawiającym okrutne rytuały w nadziei, że zyska w ten sposób potęgę albo władzę nad demonami? Albo też zwykłym ogarniętym żądzą krwi szaleńcem?”
Krzyczący w Ciemności to postać tak zagadkowa i wielowymiarowa, że nie da jej się jednoznacznie sklasyfikować. Chce czynić dobro, jest empatyczny, ale jednocześnie nieświadomie lub z premedytacją działa na rzecz wysłanników zła. Ile w tym jest przeznaczenia i ślepego losu a ile świadomych wyborów? Kim jest i kim był Brune Keare?

„Brune szedł. Zdeterminowany, straszny. Czerń kłębiła się wokół niego jak peleryna. Uczynił gest – z jego dłoni chlusnął najpierw siny ogień, a potem ciemność, wijąca się niczym kłębowisko węży.”
W tym tomie na pierwszy plan, prócz Krzyczącego, wysuwają się też postaci kobiece, w szczególności Anavri – dziewczyna, która posiada czarny dar i musi nauczyć się nad nim panować, mimo, że napawa ją lękiem i pogardą. Ta historia to nie tylko opowieść o wyimaginowanym, fantastycznym świecie w którym ścierają się jasność z ciemnością, a magia i przedziwne mutacje są na porządku dziennym. To także ponadczasowa i głęboka powieść o ludzkiej naturze, w której nie istnieje podział na biel i czerń.

„A ona, postawiona wobec wyboru, tak naprawdę wcale wyboru nie miała. To była jedna z tych sytuacji, których już nie da się odwrócić i udawać, że nic nie zaszło. Jak mawiała czasem Lorraine – nie da się odkwitnąć kwiatu.”
Agnieszka Hałas, pod przykrywką demonów, czarów i innych wymiarów, pokazuje, że nikt nie jest z natury zły lub dobry. Na jego obecną sytuację wpływają podjęte decyzje i dokonane wybory, czasem spowodowane naciskiem, dobrymi intencjami czy pomyłką. Tak jak bohaterowie „W mocy wichru” nie zawsze mamy wpływ na nasze losy. Czasem ktoś inny decyduje o naszej przyszłości, a bywa, że odbiera przeszłość. Czasami też ci, którzy powinni być wzorem do naśladowania i przewodnikami dla błądzących, okazują się większymi potworami niż demony…

„- Gdy znajdziesz się w mocy wichru, pamiętaj, że masz skrzydła.”
Agnieszka Hałas w cyklu „Teatr węży” stworzyła kompletne, wielowymiarowe uniwersum, w którym każdy element idealnie współgra z pozostałymi. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej wyobraźni oraz dbałości o detale, które w powieściach fantastycznych są arcyistotne. Stworzenie świata, zasad, które nim rządzą, jego historii oraz zależności pomiędzy poszczególnymi zdarzeniami jest świetnym przykładem na kunszt literacki. Autorka poradziła sobie z tym świetnie. Ja nie zauważyłam nawet minimalnego potknięcia. I chociaż czuję niedosyt, stwierdzam, że jest to w pełni dopracowana historia. Chciałabym kiedyś poznać wcześniejsze i dalsze losy niektórych postaci oraz zagłębić się w opowieści o innych bohaterach przewijających się przez cykl „Teatr węży”.

„Dotarło do niej to, co kiedyś w gniewie rzuciła Marshia o byciu ka-ira – że albo giniesz młodo, i tak jest może łatwiej, albo patrzysz przez całe życie, jak ludzie wokół ciebie umierają. I że na końcu każdej ścieżki zawsze pozostanie sama.”
Jeśli lubicie fantastykę esencjonalną, taką, w której magia, tajemnicze stworzenia, demony i eliksiry odgrywają istotną rolę, ta seria jest stworzona właśnie dla Was. Znajdziecie w niej niebanalne, skomplikowane postaci, których postępowania nie da się przewidzieć, podróże między wymiarami, czarodziejskie pojedynki oraz dramatyczne wybory, przed jakimi stają bohaterowie. To powieść nieprzewidywalna i gęsta od pułapek dla czytelników usiłujących przewidzieć kolejne kroki Krzyczącego w Ciemności i jego towarzyszy. Muszę przyznać, że to jedna z niewielu powieści fantasy, przy której płakałam… Agnieszka Hałas zdecydowanie potrafi posługiwać się słowem w taki sposób, by wzbudzać skrajne emocje.

„Przyspieszył kroku, wspinając się energicznie po stromym zboczu – cień z jarzącymi się oczami, dla których smolista noc była jedynie półmrokiem zmierzchu. Znał drogę.”
Lubię fantastykę, a ponieważ uważam, że w tym gatunku również polscy autorzy mają spory talent, z chęcią sięgam po rodzime dzieła. Zaczynając spotkanie z twórczością Agnieszki Hałas sięgnęłam po...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    460
  • Chcę przeczytać
    309
  • Posiadam
    128
  • Fantastyka
    30
  • Fantasy
    18
  • Ulubione
    14
  • 2018
    11
  • 2019
    9
  • Teraz czytam
    8
  • 2021
    6

Cytaty

Więcej
Agnieszka Hałas W mocy wichru Zobacz więcej
Agnieszka Hałas W mocy wichru Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także