Wszystkie wiersze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
kobiecość, miłość, śmierć, liryka
poezja
Lemma

Najpełniejszy zbiór wierszy Poświatowskiej w jednym tomie daje wyjątkową okazję do obcowania z całością lirycznej twórczości poetki.

"Krańcowo niesentymentalna, a nawet nieromantyczna, wprowadza do poezji polskiej nowy element - motyw ciała uświęconego w misterium miłości i umierania".

Grażyna Borkowska

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kak_tu_sowa | 2019-02-23

Uwielbiam! Jestem w ogóle nie obiektywna jeśli chodzi o Poświatowską bo kocham jej wiersze odkąd pamiętam.

Rege | 2018-09-01

Najbardziej kobieca poezja jaką znam

Nieuchwytne | 2018-06-15
Przeczytana: 03 lutego 2014

Ulubione! Warto mieć w swojej biblioteczce.

Anna Szozda | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Moja ulubiona poetka. Tę zachłanność życia, drapieżność nawet łatwiej zrozumieć przez pryzmat jej biografii. Ale i bez tego... Wiersze chwytają za serce. Do krwi.

MychA | 2017-10-20

Pani Halina potrafi słowem poruszyć każda strunę mojego serca, zawsze. Jest niesamowita i nie potrafię znaleźć słów, które potrafiłyby oddać moje uwielbienie jej poezją.

aisom | 2017-04-08

Cała poezja zawarta w jednej książce .Czyta się bardzo dobrze

czytający | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Ona mogłaby mnie uczyć, jak śnić o prawdziwej miłości. Zaprowadziłaby do krainy, gdzie kocha się wszystkimi zmysłami. Nauczyłaby smakowania najpiękniejszego uczucia, jakie kiedykolwiek istniało w historii ludzkich uniesień. Przekonałaby mój umysł, że to, czego tak bardzo czasem pragnę, jest na wyciągnięcie ręki w ezoterycznym, nie zawsze realnym otoczeniu. Być może udałoby się jej stworzyć dla mnie namiastkę czegoś wyższego, jakąś protezę ziemskiej miłości, która tak często bywa zawodna. Dlatego z wielką intensywnością chłonę poezję Haliny Poświatowskiej starając się, jak ona sama, spalać w nadmiarze uczuć wylewających się poza leżący przed moimi oczami zbiór wierszy. To takie miłe uczucie, wpiąć swój świat gdzieś wysoko w chmury marzeń i zostawić z boku ziemskie ciało. Potraktować je chociaż na chwilę jako zbędny balast, trzymający moje istnienie w okolicy przyziemnego życia. Zapewniam Was, te wiersze pozwalają na opuszczenie teraźniejszości podczas długich, zimowych wieczorów....

Annika | 2016-10-20

Uwielbiam lekkość z jaką pisała. W każdym wierszu zostawia kawałek duszy i odrobinę goryczy. Czyste piękno:-)

Vampiria | 2016-10-12

Kocham Poświatowską, kocham to tomiszcze. Lubię świadomość, że mam to cudo przy sobie, mogę sięgnąć, pogłaskać, powąchać lub chociaż popatrzeć. Moja biblia - przeczytać trzeba, warto również posiadać.

Heraklitka | 2015-12-07

To nie jest książka do przeczytania i zapomnienia, do niej się wraca, wielokrotnie. Poświatowska w swoich wierszach przekazuje ogromny ładunek emocji, których ciągle pragnie się więcej. Dla mnie wiersze Poświatowskiej są trochę jak "Kubuś Puchatek", za każdym razem kiedy je czytam znajduję w nich coś nowego.