Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka

Wydawnictwo: Sensus
9788328342002
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia Hazrat Inayat Khan Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego....

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia

Hazrat Inayat Khan

Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa, mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia, musimy rozpocząć swoją ścieżkę, wykonać pewne kroki, gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się, dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć, jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce, zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treniningu etyczno-psychologicznego, który jest podstawą duchowej ścieżki.

Maciej Wielobób jest mężem Agnieszki, tatą Tymona, nauczycielem medytacji i autorem 6 książek. Odebrał konwencjonalne wykształcenie w zakresie rozwoju osobistego, jogi i medytacji, dostępne na Zachodzie, ale też od 1994 roku podąża tradycyjną ścieżką mistyczną indyjskich sufich (Otwartą Drogą). Był członkiem zarządu głównego Międzynarodowego Ruchu Sufich, a obecnie jest głową Otwartej Drogi (The Open Way), jednej z sufickich organizacji inspirowanych nauczaniem Hazrata Inayata Khana. Naucza w Polsce i Europie, zarówno na uczelniach jak i podczas mniej formalnych warsztatów i odosobnień.
W swoich książkach i podczas prowadzonych przez siebie zajęć przekazuje głębię tradycyjnej wiedzy medytacyjnej w prosty i użyteczny sposób, tak by czytelnicy i uczestnicy zajęć mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju umysłu i wykorzystywać pełnię swoich możliwości
MACIEJWIELOBOB.PL

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!