Praga. Travelbook. Wydanie 2

Wydawnictwo: Bezdroża
LubimyCzytać

Kupując tę książkę, otrzymasz jej wersję elektroniczną gratis! Instrukcji szukaj na ostatniej stronie przewodnika drukowanego.   Praga całkowicie zasłużenie uchodzi za miasto wyjątkowej urody. Na każdym kroku napotyka się pamiątki jej wspaniałej przeszłości. Trudno zliczyć miejsca bezbłędnie kojarzone z czeską stolicą: Hradczany, most Karola, Złota Uliczka, plac Wacława... Współczesna...

Kupując tę książkę, otrzymasz jej wersję elektroniczną gratis!
Instrukcji szukaj na ostatniej stronie przewodnika drukowanego.

Praga całkowicie zasłużenie uchodzi za miasto wyjątkowej urody. Na każdym kroku napotyka się pamiątki jej wspaniałej przeszłości. Trudno zliczyć miejsca bezbłędnie kojarzone z czeską stolicą: Hradczany, most Karola, Złota Uliczka, plac Wacława... Współczesna Praga tętni życiem bijącym z maleńkich galerii, gwarnych piwiarni, nastrojowych knajpek i nie przestaje fascynować turystów zapełniających tłumnie wąskie uliczki miasta.

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

Aleksander Strojny (ur. 1976 w Tarnowie) – historyk, doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w historii kultury polskiej i jej związkami ze Wschodem. W polu jego zainteresowań znajduje się ikonografia historyczna, heraldyka, epigrafika oraz dzieje książki. Autor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnych, także przewodników naszego wydawnictwa, m.in. Lwów. Miasto Wschodu i Zachodu (I wyd. 2001, II wyd. 2003) czy Piwnym szlakiem po Europie Środka (2003). Laureat I nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską i doktorską Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ogłoszonego w ramach programu „Ścieżką Wschodnią 2002”, za opublikowaną później edycję Poselstwo polsko-litewskie do Moskwy w roku 1678 szczęśliwie przedsięwzięte i opisane przez naocznego świadka Bernarda Tannera (Kraków 2002). Praga i Czechy są dla niego pasją oraz miłym odpoczynkiem od trudów penetracji krajów Wschodu.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!